Путін назвав союзників США в НАТО "китайськими бовванчиками" за підтримку авіаудару в Сирії

Путін про авіаудар США в Сирії: Як відреагували союзники в НАТО? Усі кивають, як китайські бовванчики
Фото: kremlin.ru

Президент Росії Володимир Путін заявив, що авіаудар військ США є "порушенням міжнародного права", а доказів застосування хімічної зброї сирійським урядом, на його думку, немає.

Президент Росії Володимир Путін в інтерв'ю телеканалу "Мир24" прокоментував авіаудар США по авіабазі урядових військ у Сирії 7 квітня й хімічну атаку в провінції Ідліб 4 квітня.

Путін заявив, що авіаудар військ США є "порушенням міжнародного права", а доказів застосування хімічної зброї сирійським урядом, на його думку, немає.

"Як відреагували союзники в НАТО? Усі кивають, як китайські бовванчики, не аналізуючи нічого, що відбувається. Де докази застосування сирійськими військами хімічної зброї? Немає. А порушення міжнародного права є. Це очевидний факт. Без санкції Ради Безпеки ООН завдали удару по суверенній країні", – заявив президент РФ.

Водночас Путін підкреслив, що "незважаючи на це явне порушення міжнародного права, – усі згодні, приймають і починають кивати й підтримувати".

7 квітня США завдали ракетного удару по авіабазі урядових військ Сирії. У Пентагоні уточнили, що російські війська було повідомлено про удар. Наказ про атаку віддав президент США Дональд Трамп. Блогери з команди Conflict Intelligence Team проаналізували фотографії, зроблені російськими кореспондентами на знищеній американськими ракетами військово-повітряній базі в Сирії, виявивши на них, як припускають, контейнери із хімічною зброєю.

В армії президента Сирії Башара Асада заявили про шістьох загиблих унаслідок атаки.

Рішення Трампа стало відповіддю на застосування військами Асада хімічної зброї в провінції Ідліб під час атаки 4 квітня, заявили в міноборони США. За даними Сирійської обсерваторії з прав людини, унаслідок атаки загинуло не менше ніж 72 особи. Дитячий фонд ООН підтвердив загибель 27 дітей. За інформацією ЮНІСЕФ, постраждало ще 546 людей, серед них велика кількість дітей.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявляв, що американський авіаудар нагадує йому "ситуацію 2003 року, коли США та Великобританія з деякими своїми союзниками вторглися до Іраку без згоди Ради Безпеки ООН". Спікер МЗС РФ Марія Захарова називала бомбардування "самоствердженням в умовах жорстокої внутрішньополітичної боротьби в США", повідомляє агентство "Интерфакс".