Путін після перемовин із Байденом анонсував створення РФ та США спецструктури для обговорення питання членства України в НАТО
Про це Путін розповів 8 грудня на пресконференції за підсумками зустрічі із прем'єром Греції Кіріакосом Міцотакісом. Захід транслювало в YouTube агентство ТАСС.
За його словами, сторони домовилися створити таку спецструктуру.
"Цю ідею сформулював президент США, і я з нею погодився. І сказав, що ми найближчим часом надамо власні міркування та пропозиції щодо цього, але до того, як ми це не сформулювали, говорити про зміст зарано", – сказав Путін.
Він зазначив, що це питання викликає "підвищений інтерес" із боку громадськості.
"Ми, звісно, зробимо це максимально публічно", – додав Путін.
За його словами, РФ протягом тижня надасть США свої пропозиції у сфері безпеки.
"Звісно, кожна країна має право вибирати найприйнятніший для себе спосіб гарантування безпеки. Але це потрібно зробити так, щоб не порушувати інтересів інших сторін. І не підривати безпеки інших країн, у цьому випадку – Росії", – наголосив глава Кремля.
Путін назвав розширення НАТО на схід, зокрема завдяки Україні, "одним із головних питань гарантування безпеки Росії на середньострокову і навіть стратегічну перспективу".
Контекст:
7 грудня Путін та Байден провели розмову за допомогою захищеного каналу відеозв'язку. Вона тривала понад дві години.
У Білому домі заявили, що Байден під час онлайн-перемовин із Путіним висловив "глибоке занепокоєння" Сполучених Штатів та їхніх європейських союзників у зв'язку з нарощуванням Росією сил навколо України. Байден попередив Путіна про "рішучі економічні та інші заходи" у разі вторгнення в Україну, закликавши до деескалації ситуації.
Путін під час розмови заявив, що НАТО робить спроби "освоєння" території України. "Тому Росія серйозно зацікавлена в наданні їй надійних, юридично зафіксованих гарантій, що виключають розширення НАТО у східному напрямку та розміщення в суміжних із Росією державах ударних наступальних систем озброєнь", – сказав він.
У Білому домі зазначили, що Байден не поступився російській стороні в питанні ймовірного вступу України до НАТО.