Путін: Росія зупиняє участь у Договорі про скорочення наступальних озброєнь

Президент РФ заявив про готовність відновити ядерні випробування
Фото: ЕРА

Росія зупиняє участь у Договорі про скорочення стратегічних наступальних озброєнь. Про це президент Росії Володимир Путін заявив 21 лютого, виступаючи зі зверненням до Федеральних зборів, яке транслював YouTube-канал "Ходорковский LIVE".

"Змушений заявити сьогодні про те, що Росія припиняє свою участь у Договорі про стратегічні наступальні озброєння. Повторю, не виходить із договору, а саме припиняє свою участь", – сказав він.

Путін заявив, що РФ не повернеться до питання продовження дії договору, поки не зрозуміє, "на що претендують такі країни Північноатлантичного альянсу, як Франція та Великобританія, і як ми враховуватимемо їхні стратегічні арсенали, тобто сукупний ударний потенціал Альянсу".

Путін також звинуватив США в нібито розробленні нових типів ядерних боєприпасів. У зв'язку із цим, заявив він, Росія має бути готовою до проведення ядерних випробувань.

"Якщо США проведуть випробування, то і ми проведемо. Ні в кого не має бути ілюзій, що глобальний стратегічний паритет може бути зруйновано", – заявив Путін.

Контекст:

Перший Договір про заходи щодо подальшого скорочення й обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО I) між Росією та США підписали 1991 року. Останній – СНО III – 2010-го. Він передбачає взаємне скорочення арсеналів розгорнутих стратегічних ядерних озброєнь: ядерних боєзарядів – до 1550 одиниць, міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів і важких бомбардувальників – до 700 одиниць.

У січні 2021 року РФ пролонгувала дію договору на п'ять років – до 2026 року.