Путін: У США багато таких, хто надмірно захоплений ідеєю переваги. Але рахувати вони ж уміють? Нехай порахують дальність і швидкість наших систем зброї
США проводять на російському напрямку політику, яку навряд чи можна назвати дружньою, заявив президент Росії Володимир Путін.
Росію називають головною загрозою для США, але це неправда, заявив президент РФ Володимир Путін під час свого щорічного послання Федеральним зборам, текст якого опубліковано на сайті Кремля.
"Завершуючи тему одностороннього виходу США з Договору про ракети середньої та меншої дальності, хотів би сказати таке. Упродовж останніх років США проводять на російському напрямку політику, яку навряд чи можна назвати дружньою. Законні інтереси Росії ігнорують, постійно організовують різні антиросійські акції, абсолютно не спровоковано, хочу це підкреслити, не спровоковано з нашого боку вводять нові й нові незаконні з погляду міжнародного права санкції. Практично повністю і в односторонньому порядку триває демонтування договірно-правової бази міжнародної безпеки, яка склалася за останні десятиліття, і водночас Росію ж називають мало не головною загрозою для США. Скажу просто: це неправда", – сказав Путін.
За його словами, "Росія хоче мати повноцінні, рівноправні й дружні відносини зі США".
"Росія нікому не загрожує, а всі наші дії у сфері безпеки – це виключно відповідь, а отже, мають оборонний характер. Ми не зацікавлені в конфронтації і не хочемо її, тим паче з такою глобальною державою, як Сполучені Штати Америки. Але схоже, що наші партнери не помічають, як і якими темпами змінюється світ, куди він рухається. Вони продовжують свою руйнівну і явно помилкову політику", – вів далі російський президент.
Він зазначив, що "навряд чи це відповідає інтересам самих США".
"Але це не нам вирішувати. Ми бачимо, що маємо справу з діяльними, дуже талановитими людьми, однак серед керівного класу багато і таких, хто надмірно захоплений ідеєю своєї переваги та своєї зверхності над усім іншим світом. Зрозуміло, їхнє право думати так, як вони хочуть. Але рахувати вони вміють? Уміють напевно. Нехай порахують дальність і швидкість наших перспективних систем зброї. Ми просимо тільки про це: нехай спочатку порахують, а вже тільки після цього ухвалюють рішення, які можуть створити додаткові серйозні загрози для нашої країни і, зрозуміло, призведуть до дій у відповідь із боку Росії, безпеку якої буде надійно і безумовно гарантовано", – заявив Путін.
Президент Росії наголосив, що РФ готова до переговорів стосовно тематики роззброєння, але "стукати в зачинені двері" більше не буде.
"Почекаємо, поки і наші партнери дозріють, усвідомлять необхідність рівноправного діалогу щодо цієї теми. Ми і далі розвиватимемо наші збройні сили, підвищуватимемо інтенсивність і якість бойової підготовки, зокрема з урахуванням досвіду антитерористичної операції в Сирії... Хочу знову підкреслити: для сталого і довгострокового розвитку нам потрібен мир. І вся робота з підвищення обороноздатності має тільки одну мету: вона спрямована на підтримання безпеки країни і наших громадян, щоб ніхто не тільки не міг помислити про агресію проти Росії, але навіть про те, щоб спробувати використати методи силового тиску щодо нашої країни", – резюмував Путін.
Після появи на озброєнні російської армії крилатої ракети 9М729 США оголосили про намір припинити виконання підписаного 1987 року між СРСР і США Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності. Угода забороняла сторонам виробництво балістичних і крилатих ядерних ракет наземного базування дальністю від 500 км до 5,5 тис. км, їх випробування і розгортання. За інформацією американців, 9М729 випробовували на відстань більше ніж 500 км.
4 грудня 2018 року держсекретар США Майк Помпео закликав Росію протягом 60 днів повернутися до виконання зобов'язань у межах договору.
У Кремлі заявили, що вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності може призвести до порушення стратегічного балансу у світі.
1 лютого 2019 року Помпео анонсував вихід США із ДРСМД. Рішення набуде чинності через шість місяців, якщо за цей час РФ не знищить крилатих ракет 9М729 і не повернеться до виконання умов угоди.
Путін заявив, що у відповідь на вихід США із ДРСМД виходить Росія.
20 лютого президент Росії сказав, що якщо США розмістять у Європі свої ракети, то Росія відповість "асиметричними діями".