Путін заявив, що росіяни, підозрювані у втручанні в американські вибори, могли працювати на компанії США або на когось із кандидатів

Путін про втручання РФ в американські вибори: Чому ви вирішили, що російська влада, включно зі мною, давала кому-небудь дозвіл це робити?
Фото: EPA

Президент Росії Володимир Путін заявив, що підозри щодо 13 росіян у втручанні в американські вибори – "не його проблеми".

Президент Росії Володимир Путін уважає, що 13 росіян, обвинувачених у втручанні в президентські вибори у США у 2016 році, могли працювати на американські компанії або когось із кандидатів на цьому голосуванні. Про це Путін заявив в інтерв'ю каналу NBC News, яке було опубліковано у Twitter телешоу Today.

"Чому ви вирішили, що російська влада, включно зі мною, давала будь-кому дозвіл це робити?.. Світ дуже великий та різноманітний і є дуже складні відносини між США і Росією. Частина наших людей має власну думку щодо цих відносин. Ви назвали мені частину фізичних осіб, деяких осіб, і сказали мені, що вони росіяни. Ну і що? Вони можуть, будучи росіянами, працювати на американські компанії. Може, хтось із них працював на когось із кандидатів. Я не маю про це поняття, це не мої проблеми", – сказав Путін.

Влада США офіційно звинуватила Росію у втручанні в процес президентських виборів у країні в жовтні 2016 року. У Кремлі ці звинувачення назвали "нісенітницею".

ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалася в президентські вибори у США з метою допомогти Дональду Трампу здобути перемогу. Речник Кремля Дмитро Пєсков уважає такі звинувачення "непристойними".

В опублікованій доповіді американської розвідки йдеться, що Путін особисто наказав почати кампанію із втручання у вибори у США.

16 лютого 2018 року міністерство юстиції США висунуло обвинувачення у справі про втручання в президентські вибори 2016 року 13 громадянам Росії і трьом компаніям. Обвинуваченими є російський підприємець Євген Пригожин, якого називають "кухарем Путіна", а також Михайло Бистров, Михайло Бурчик, Олександра Крилова, Анна Богачова, Сергій Полозов, Марія Бовда, Роберт Бовда, Джейхун Насімі огли Асланов, Вадим Подкопаєв, Ірина Каверзіна, Гліб Васильченко, Володимир Вєнков. У справі фігурують компанії "Агентство интернет-исследований", "Конкорд Менеджмент и Консалтинг" і "Конкорд Кейтеринг".

Заступник генпрокурора США Род Розенштейн заявив, що їм інкримінують змову з метою обману Сполучених Штатів, але в зміні результату президентських виборів 2016 року не обвинувачують. За його словами, влада США буде домагатися екстрадиції зазначених осіб.

Розенштейн зазначив, що "Агентство интернет-исследований" відповідало за інформаційну підтримку втручання, а його бюджет становив мільйони доларів.

Путін заявляв, що Росія не видасть США своїх громадян, яких американське міністерство юстиції звинуватило у втручанні в американські вибори 2016 року