Путін заявив, що відвідає відкриття Олімпіади в Пекіні. Раніше низка західних країн оголосила про дипломатичний бойкот Ігор
"Розраховую, що в лютому наступного року зможемо зустрітися й особисто в Пекіні. Як ми і домовлялися, погодили, ми з вами проведемо переговори, потім візьмемо участь у церемонії відкриття зимових Олімпійських ігор. Вдячний вам за запрошення відвідати цей знаковий захід. Зазначу, що ми незмінно підтримуємо один одного щодо питань міжнародного спортивного співробітництва, зокрема в неприйнятті будь-яких спроб політизації спорту та олімпійського руху. Не сумніваюся, що майбутні зимові Олімпійські ігри проведуть на найвищому рівні. У Китаї вміють це робити", – сказав Путін.
Сі Цзіньпін відповів, що очікує на візит Путіна до Китаю.
"Я чекаю, що ви відвідаєте Китай із візитом, а також [візьмете] участь у церемонії відкриття пекінської Олімпіади. Із нетерпінням чекаю на нашу з вами "олімпійську" зустріч", – сказав китайський лідер.
Контекст:
XXIV зимові Олімпійські ігри відбудуться у Пекіні з 4-го до 20 лютого 2022 року.
6 грудня про ухвалене адміністрацією США рішення не скеровувати високопосадовців уряду на Олімпіаду повідомила прессекретарка Білого дому Джен Псакі. Американські спортсмени братимуть участь у змаганнях, як завжди.
Держсекретар США Ентоні Блінкен ще у травні не відкидав, що Сполучені Штати можуть бойкотувати Олімпійські ігри в Пекіні 2022 року через те, що Китай здійснює геноцид проти уйгурів. За оцінками правозахисних організацій, понад 3 млн уйгурів та представників інших мусульманських меншин перебувають у так званих таборах для перевиховання, де їх змушують відмовитися від їхньої релігії, культури та мови.
Китай заперечує будь-який утиск уйгурів, заявляючи, що табори, в які вирушають представники цієї національності, потрібні для професійної підготовки громадян.
У МЗС Китаю дипломатичний бойкот Олімпійських ігор із боку США назвали "обурливою політичною провокацією".
8 грудня до дипломатичного бойкоту зимової Олімпіади приєдналися Канада, Нова Зеландія, Австралія та Великобританія.