Путін запропонував НАТО взаємну відмову від розміщення ракет середньої та меншої дальності в Європі

Путін вважає вихід США з договору "серйозною помилкою"
Фото: EPA

Договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД) був "важливим елементом архітектури з гарантування міжнародної безпеки та стратегічної стабільності", заявив президент РФ Володимир Путін.

Президент Росії Володимир Путін запропонував країнам НАТО взаємну відмову від розміщення ракет середньої та меншої дальності в Європі. Відповідну заяву 26 жовтня опублікувала пресслужба Кремля.

Путін заявив, що Договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД) був "важливим елементом архітектури із гарантування міжнародної безпеки та стратегічної стабільності", а вихід США з договору – "серйозна помилка".

"Ми підтверджуємо відданість раніше оголошеному Російською Федерацією мораторію на розгортання РСМД наземного базування, поки у відповідних регіонах не з'являться ракетні озброєння аналогічних класів американського виробництва. Ми також вважаємо, що не втратив актуальності наш заклик до країн НАТО розглянути можливість оголошення зустрічного мораторію", – ідеться в заяві.

У Кремлі запропонували НАТО варіанти взаємних верифікаційних заходів.

У жовтні 2018 року США оголосили про намір зупинити виконання підписаного 1987 року ДРСМД після появи на озброєнні російської армії крилатої ракети 9М729. За інформацією американців, 9М729 випробовували на дальність понад 500 км.

1 лютого 2019 року держсекретар США Майк Помпео анонсував вихід США із ДРСМД. 2 лютого Путін заявив, що у відповідь на вихід США із ДРСМД із нього виходить Росія.

3 липня Путін підписав закон про припинення ДРСМД, того самого дня документ набув чинності.

2 серпня США офіційно вийшли з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності.

У НАТО заявили, що союзники США по Північноатлантичному альянсу повністю підтримують рішення Вашингтона вийти із ДРСМД, а Росія одноосібно відповідає за припинення дії документа. 18 серпня США запустили крилату ракету вперше після виходу з ракетного договору.

8 листопада глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що РФ відповість дзеркально на дії США щодо створення і розміщення ракет.