Путін запроваджує вимкнення інтернету у РФ нібито через дронові атаки, але є й інша причина – The Telegraph

Росіянам дедалі частіше вимикають інтернет
Фото: depositphotos.com

У країні-агресорі Росії дедалі частіше відбуваються масштабні вимкнення мобільного інтернету у зв’язку з атаками українських дронів. Це стосується не лише прикордонних областей, пише The Telegraph 7 серпня.

У Ростовській області люди вже кілька днів не можуть відкрити карти, переказати гроші або скористатися ще якимись застосунками.

Видання нагадує, що 5 серпня український дрон атакував один із головних залізничних вузлів Ростовської області, знищивши обладнання, яке використовують для транспортування нафти для військових.

Без мобільних інтернет-мереж такі безпілотники не можуть виявити дані, потрібні для підльоту до цілей, тому в Росії просто вимикають інтернет. Місцеві жителі кажуть, що жодних попереджень немає і що вимкнення вже стають для них нормою.

З травня російська влада дедалі активніше вимикає мережі мобільного інтернету не тільки в регіонах, які межують з Україною, а й на відстані понад 6 тис. км від лінії фронту, ідеться у статті. За даними незалежного проєкту цифрового моніторингу "На связи", лише в липні в Росії зафіксували 2099 вимкнень інтернету, що втричі більше, ніж у червні, й у 30 разів більше, ніж у травні.

Хоча офіційною причиною є потреба протидіяти атакам українських безпілотників, які почастішали, експерти стверджують, що вимкнення є частиною зусиль Кремля з обмеження свободи в інтернеті й посилення контролю над населенням.

Видання нагадує, що раніше Росія вже обмежувала доступ до смартфонів в окремих випадках, наприклад під час протестів. Минулого тижня нелегітимний президент РФ Володимир Путін підписав нові закони, які посилюють контроль над росіянами, котрі використовують VPN для доступу до закордонних застосунків і забороненого контенту. Експерти підозрюють, що він намагається імітувати агресивно-авторитарну китайську модель інтернет-цензури – "Великий китайський файрвол", – яка блокує деякі іноземні сайти. Зокрема, про це заявляє колишній військовий аташе Великобританії в Москві та Києві Джон Форман. За його словами, інтернет стає "полем битви" РФ за контроль над своїми громадянами.