Путін заселив родичами ділянки навколо офіційної резиденції під Москвою – розслідування

За даними журналістів, навколо державної дачі Путін побудував "царське село"
Фото: proekt.media
Родичі та близькі президента країни-агресора Росії Володимира Путіна заселили більшість ділянок навколо офіційної державної резиденції у Ново-Огарьово під Москвою. Про це йдеться в опублікованому 1 червня розслідуванні російського видання "Проект".

За його даними, Путін побудував для себе та сім'ї нове "царське село", як у російських імператорів. Водночас нерухомість і земля оформлено на підставних осіб і західні офшори, ідеться у статті.

"Згадана підмосковна садиба в Ново-Огарьові стала резиденцією Путіна, щойно він прийшов до влади, і має залишитися такою аж до його смерті – глава держави вибрав її як своє довічне місце проживання. Тому в цьому місці облаштували буквально все – басейн, лазню, всілякі ванни та спортзал, а 2015 року до резиденції навіть підвели таємну залізничну гілку. Згодом Путін, з огляду на все, захотів, щоб саме в Ново-Огарьові його оточили близькі. Тому, виходячи заміж, дочки президента стали отримувати як посаг нерухомість біля резиденції", – написано в розслідуванні.

Ділянки із двома будинками у селищі Усово-Плюс придбала кіпрська фірма Ermira, яку "Проект" називає особистим "гаманцем" президента РФ. Там оселилася Марія Воронцова, яку ЗМІ називають його старшою дочкою.

Журналісти вивчили переписку Катерини Тихонової, яку називають молодшою дочкою Путіна, із колишнім чоловіком Кирилом Шамаловим. У розслідуванні йдеться, що вони не реєстрували шлюбу офіційно, але вінчалися у православній церкві. Для них через панамські офшори викупили дві ділянки з будинками у селищі Усово-3. У лютому 2013 року, за два тижні до таємного весілля, обидва будинки перейшли у власність Шамалова.

Автори розслідування стверджують, що після розірвання шлюбу Шамалова і Тихонової у 2019 році він передав усі ділянки біля Ново-Огарьова, які належали йому, фірмі, пов'язаній із другом Путіна Аркадієм Ротенбергом. За даними "Проекта", за ділянки він отримав приблизно втричі менше за їхню ринкову вартість. Разом із тим у Шамалова залишилася вілла у Франції. Можливо, йому зберегли це місце через його непотрібність, оскільки будівля сьогодні занепадає, ідеться у статті.

Контекст:

Путін приховує інформацію про особисте життя. Офіційно у шлюбі з Людмилою Шкребньовою у них народилося дві дочки: Марія (1985) і Катерина (1986). За даними російських ЗМІ, зараз вони використовують прізвища Воронцова і Тихонова.

Життя дочок Путіна, як зазначає Bloomberg, "оповите таємницею" – Кремль ніколи не публікував їхніх дорослих фотографій, в офіційній біографії російського президента вказано лише імена та роки народження жінок.

Після нападу РФ на Україну 2014 року країни Заходу ввели проти Росії кілька пакетів санкцій. 2022 року, коли Росія розпочала повномасштабну війну, обмеження значно розширили. Під них, зокрема, потрапили Путін, члени його сім'ї та оточення, інші високопосадовці, силовики, великі бізнесмени.

Проти дочок Путіна санкції ввели США, Євросоюз, Великобританія, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Швейцарія, Японія та Україна.