Рада Євросоюзу схвалила скасування на рік квот і мит на експорт з України

Рішення залишилося опублікувати, щоб воно набуло чинності
Фото: ЕРА
24 травня Рада Європейського союзу вирішила скасувати на рік мито на весь український експорт у ЄС. Про це повідомив сайт організації.

"Рада ухвалила сьогодні постанову, яка дозволяє тимчасову лібералізацію торгівлі та інші торговельні поступки щодо деяких українських товарів. Це означає, що протягом одного року імпортні мита на весь український експорт до Європейського союзу не стягуватимуть", – ідеться у пресрелізі.

В організації пояснили, що цими заходами "ЄС зможе суттєво підтримати економіку України", яка страждає через відкриту російську агресію.

"Неспровокована і невиправдана агресивна війна Росії проти України справила руйнівний вплив на виробничі потужності країни, транспортну інфраструктуру та доступ до Чорного моря, а також на її ширші можливості для торгівлі з рештою світу. Наслідки не можна недооцінювати як усередині країни, так і на міжнародному рівні з погляду впливу на продовольчу безпеку", – пояснили у Раді ЄС.

Згідно із сьогоднішнім рішенням, зупиняють, зокрема, стягнення антидемпінгових мит на імпорт з України, а також скасовують тарифні квоти на сільськогосподарські продукти і перероблені сільгосппродукти.

Документ остаточно набуде чинності наступного дня після його публікації в офіційному журналі Європейського союзу.

Контекст:

На долю ЄС припадало понад 40% загального обсягу торгівлі товарами України у 2021 році. Зі свого боку Україна є 15-м найбільшим торговельним партнером ЄС, на частку якого припадає приблизно 1,2% від загального обсягу торгівлі ЄС.

Пропозиція скасувати на рік мита вперше прозвучала 27 квітня. Цей крок має допомогти збільшити експорт України в ЄС і полегшити скрутне становище українських виробників та експортерів в умовах військового вторгнення Росії.

19 травня Європейський парламент підтримав скасування на один рік імпортного мита ЄС на весь український експорт. За проголосувало 515 депутатів, проти – 32, 11 утрималися.

Аналогічні рішення вже ухвалили Великобританія, Канада і США (на імпорт сталі).