Радбез ООН не підтримав рішення Трампа про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю
Рішення президента США Дональда Трампа про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю не відповідає резолюціям Ради Безпеки ООН і не має жодної користі для перспектив миру в регіоні, ідеться в заяві послів п'яти країн – союзників США.
14 членів Ради Безпеки ООН на засіданні 8 грудня висловилися проти рішення президента США Дональда Трампа визнати Єрусалим столицею Ізраїлю. Про це повідомляє Associated Press.
Традиційні союзники США в Раді Безпеки: Великобританія, Франція, Швеція, Італія і Японія, розкритикували рішення Трампа й наполягали на тому, що статус Єрусалима залишається невирішеним до закінчення ізраїльсько-палестинських переговорів.
У спільній заяві йдеться, що рішення Трампа не відповідає резолюціям Ради Безпеки ООН і не має жодної користі для перспектив миру в регіоні.
Постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що США зараз ще більше налаштовані на мирне врегулювання між Ізраїлем і Палестиною, "ніж коли-небудь раніше". Вона додала, що адміністрація Трампа працює над новою мирною пропозицією для Близького Сходу, і підкреслила, що є "гарна ймовірність" того, що вона буде підписана там, "оскільки Сполучені Штати мають довіру обох сторін".
У відповідь посол в ООН від Палестини Ріяд Мансур заявив, що рішення Трампа виключає головну роль США у справі пошуку миру в регіоні.
Повідомляють, що багато промовців закликало сторони до спокою "з урахуванням мінливої ситуації на місці".
6 грудня Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю й оголосив про перенесення посольства США в це місто.
Рішення Трампа викликало неоднозначну реакцію у світі. Канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон і прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей не підтримали ініціативи Білого дому.
В Єрусалимі спалахнули заворушення. Під час сутичок арабських активістів і поліції Ізраїлю постраждали десятки людей.
У низці країн світу пройшли протестні акції. Проти рішення Трампа виступили в Туреччині, Тунісі, Афганістані, Пакистані, Єгипті, Лівані, Ірані.
Ізраїль окупував східну частину Єрусалима після війни 1967 року й уважає все місто своєю столицею. Палестинці, зі свого боку, хочуть оголосити Східний Єрусалим столицею своєї держави.
Адміністративна столиця Ізраїлю зараз – Тель-Авів, а Палестинська національна адміністрація базується в Рамаллі.