Радник Трампа розповів, що Китай працює зі США над відповіддю КНДР
Радник президента США з питань безпеки Герберт Макмастер заявив, що Дональд Трамп не допустить, щоб запуски ракет КНДР становили небезпеку для США.
США та Китай спільно працюють над "різними варіантами" розвитку ситуації з ядерною зброєю у Північній Кореї. Про це в інтерв'ю телеканалу ABC повідомив головний радник президента США з питань безпеки Герберт Макмастер.
Він заявив про досягнутий "міжнародний консенсус" щодо дій Пхеньяна. За його словами, всі розуміють, що "ця ситуація не може далі тривати".
"Ми не хочемо якимось чином повідомляти, як ми будемо реагувати на ці інциденти. Точно зрозуміло, що президент має намір не допустити, щоб така небезпека загрожувала США", – сказав радник.
Сьогодні вранці, 16 квітня, КНДР здійснила тестовий невдалий запуск ракети на східному узбережжі країни. У Пентагоні поки не встановили типу запущеної ракети.
Джерело в Білому домі заявило агентству Reuters, що США отримували розвідувальні дані до запуску ракети КНДР і після нього.
Лідер КНДР Кім Чен Ин неодноразово заявляв, що країна буде нарощувати ударний ядерний потенціал для атак на американські цілі.
9 вересня 2016 року Пхеньян офіційно підтвердив проведення ядерних випробувань, які спричинили землетрус магнітудою 5,3 бала. Влада КНДР заявила, що країна тепер здатна оснащувати ядерними боєголовками балістичні ракети.
5 квітня 2017 року КНДР запустила балістичну ракету в бік східного узбережжя Південної Кореї. Вона пролетіла майже 60 км.
Після цього Вашингтон перестав коментувати поведінку КНДР. Держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що сказано вже достатньо.
14 квітня телеканал NBC із посиланням на джерело в американській розвідці повідомив, що США готові завдати превентивного удару по Північній Кореї, щоб запобігти черговому випробуванню ядерної зброї Пхеньяном. У північнокорейському генеральному штабі заявили, що КНДР може атакувати американські військові бази в Японії, Південній Кореї та резиденцію президента в Сеулі.
США перекинули два есмінці ближче до берегів Північної Кореї – човни з крилатими ракетами "Томагавк" розташовані за 500 км від імовірного місця майбутніх ядерних випробувань. Американські військові, що перебувають на японському острові Окінава, вживають заходів на випадок необхідності перехоплення ракет КНДР. Пасажирські літаки облітають Північну Корею стороною, а в повітряному просторі КНДР станом на 23.00 14 квітня не було жодного повітряного судна.