Республіканська партія в Сенаті США заблокувала резолюцію про публікацію доповіді Мюллера

14 березня 2019 року Палата представників Конгресу США одноголосно підтримала резолюцію про публікацію доповіді Мюллера
Фото: pixabay.com

Лідер республіканців у Сенаті США Мітч Макконнелл заявив, що наразі генпрокурор Вільям Барр разом зі спецпрокурором Робертом Мюллером визначають, що саме можна публікувати з доповіді про розслідування втручання Росії в американські вибори.

Республіканська партія США 25 березня заблокувала розгляд резолюції в Сенаті про публікацію доповіді спеціального прокурора США Роберта Мюллера, який розслідує втручання Росії в американські вибори, повідомляє The Hill.

Лідер демократичної меншості в Сенаті Чак Шумер звернувся до сенаторів із проханням розглянути резолюцію про публікацію доповіді, водночас він наголосив, що резолюція не матиме примусового характеру. За словами Шумера, сенатори просто мають "забезпечити прозорість".

Лідер республіканців Мітч Макконнелл заблокував цю ініціативу і заявив, що генпрокурор США Вільям Барр наразі намагається разом із Мюллером визначити, що можна публікувати з доповіді, а що ні. Макконнелл додав, що потрібно дозволити міністерству юстиції США і спецпрокурору "завершити свою роботу професійно".

Сенатор-республіканець зазначив, що одне із зобов'язань Барра перед Конгресом полягає в тому, щоб "оприлюднити якомога більше інформації".

Згідно з американською процедурою, будь-який сенатор може запропонувати Сенату розглянути якийсь документ для одноголосного ухвалення, але водночас інший сенатор може заблокувати таку ініціативу.

24 березня 2019 року генеральний прокурор і міністр юстиції США Вільям Барр надіслав Конгресу лист. У ньому йшлося про те, що розслідування ймовірного втручання Росії у президентські вибори у США 2016 року, яке проводив спеціальний прокурор США Роберт Мюллер, не виявило доказів свідомої змови президента Дональда Трампа і співробітників його передвиборчого штабу з Росією. Також команда Мюллера не змогла довести, що президент США протидіяв правосуддю. Однак факту втручання Росії у вибори під сумнів не ставили.

14 березня 2019 року Палата представників Конгресу США одноголосно підтримала резолюцію про публікацію доповіді Мюллера.

У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні в перебіг президентських виборів у країні. ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалася у президентські вибори, щоб допомогти республіканцеві Дональду Трампу здобути перемогу. В опублікованій доповіді американської розвідки йшлося про те, що президент РФ Володимир Путін особисто наказав почати кампанію щодо втручання у вибори у США.

Мюллер із травня 2017 року розслідував імовірну змову оточення президента США з Кремлем. Кримінальні справи порушено проти десятків людей, включно з колишнім главою виборчої кампанії Трампа Полом Манафортом і колишнім радником Трампа з питань національної безпеки Майклом Флінном. Трамп називав розслідування Мюллера незаконним.