РФ створила в Азовському морі оперативну групу Росриболовства після затримання "Норда"
У зв'язку з наявністю у складі російських риболовецьких бригад жителів Криму, є ймовірність повторення випадків, таких як затримання "Норда", заявили в Азово-Чорноморському територіальному управлінні Росриболовства.
В Азово-Чорноморському територіальному управлінні Росриболовства створили оперативну групу, яка повинна запобігати випадкам, таким як затримання українськими прикордонниками риболовецького судна "Норд". Про це повідомляють на сайті Азовського науково-дослідного інституту рибного господарства.
Оперативний штаб координуватиме діяльність російських рибалок із прикордонними управліннями ФСБ Росії, а також надаватиме інформацію про місцерозташування суден.
"Рибопромисловцям рекомендовано повідомляти про вихід на промисел в Азовське море і про переміщення суден в акваторії. Відповідні листи надіслано користувачам водних біоресурсів, які здійснюють рибальство в Азово-Чорноморському рибогосподарському басейні", – заявили в інституті.
У відомстві зазначили, що у зв'язку з наявністю у складі бригад жителів Криму, є ймовірність повторення випадків, таких як затримання "Норда".
Українські прикордонники затримали "Норд" 25 березня за 15 миль від Обитічної коси в Азовському морі. Траулер відконвоювали в Бердянськ Запорізької області. На борту перебувало 10 членів екіпажу.
28 березня управління Федеральної служби безпеки РФ в анексованому Криму порушило кримінальну справу стосовно екіпажу Держприкордонслужби України, який затримав російський траулер.
30 березня прес-секретар генерального прокурора України Лариса Сарган заявила, що суд санкціонував арешт російського риболовецького судна "Норд".
3 квітня "РИА Новости" повідомило, що командування Чорноморського флоту РФ розглядає питання про постійну присутність своїх сил в Азовському морі.
У міністерстві закордонних справ РФ 3 квітня вручили ноту протесту тимчасовому повіреному у справах України у зв'язку із затриманням судна "Норд".
Капітана "Норда" Володимира Горбенка затримали. Йому закидають порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї (ч. 2 ст. 332-1 Кримінального кодексу України). Горбенку загрожує до п'яти років в'язниці. Запобіжного заходу йому ще не обрали.
Інших членів екіпажу заарештованого судна можуть притягнути до адміністративної відповідальності.