Росгвардія в Чечні затримала трьох жінок "за чаклунство"
На відео жінки стверджують, що лікували людей. Також показано уривки зйомок прихованою камерою, на яких жінки спілкуються з клієнтами – за інформацією журналістів, ішлося не лише про лікування, а й про привороти.
Водночас Адам Ельджуркаєв, головний лікар місцевого Центру ісламської медицини, діагностував у них одержимість злими духами – джинами. Із жінками провели профілактичну бесіду та відпустили.
Як "знаряддя виробництва чаклунів" у сюжеті показано збірки гороскопів, заговорену воду, горілку, ікони, свічки, трави.
"Християнські молитви – це знаєш кому? Християнам. І то, якщо він хворіє на душевну частину, а не на туберкульоз тощо", – заявив затриманим Ельджуркаєв.
Журналісти зазначили, що "чаклунок" "виявили співробітники 249-го окремого моторизованого батальйону "Юг" спільно з відділом внутрішніх справ у місті Грозний".
Сюжет закінчується риторичним запитанням: "Чому мусульмани, які вірують, так сліпо дотримуються вказівок жінки, коли в республіці є цілий Центр ісламської медицини, залишається незрозумілим".
Контекст:
Переслідування щодо людей, яких влада підозрює в окультизмі, почалися в Чечні кілька років тому і посилилися 2019 року, пише "Кавказ.Реалии". Затримані зазвичай публічно каються у скоєному та просять вибачення на камеру. Влада переслідує також і людей, які звертаються по окультні послуги.
В інтерв'ю "Кавказ.Реалии" Ельджуркаєв 2019-го розповідав, що затриманих найчастіше переслідують за статтею про шахрайство. "Ось яка різниця між чаклуном і його клієнтом? Чаклун уже продав свою душу дияволу, він знає, чим він займається. А людина, яка звертається до чаклуна, хоче нашкодити іншій людині, порчу на неї навести. Тобто ця людина вбиває іншу протягом кількох років. Тому немає різниці, чаклун це чи клієнт чаклуна", – додав він.
З погляду науки, різниці між традиційною ісламською медициною, чаклунством та ворожками немає, зазначило "Радио Свобода".