Росія може вийти із проєкту МКС після 2024 року і створити власну орбітальну станцію

У 2014 році країни – учасниці програми МКС домовилися експлуатувати станцію до 2024 року

Фото: depositphotos.com

Після 2024 року Росія має намір відмовитися від участі у проєкті Міжнародної космічної станції. Про це заявив віцепрем'єр Юрій Борисов, інформує РБК.

Крім того, як зазначає видання, на закритій нараді у президента РФ Володимира Путіна, яка відбулася 12 квітня, оголосили про рішення створити власну орбітальну станцію.

Глава "Роскосмоса" Дмитро Рогозін підкреслив, що для польотів у далекий космос створюватимуть транспортно-енергетичний комплекс із ядерною енергодвигунною установкою, яку розробляють у Росії із 2010 року.

Водночас у пресслужбі "Роскосмоса" журналістам повідомили, що рішення про продовження експлуатації космічної станції Росія ухвалить після 2024 року. Рішення ухвалюватимуть, беручи до уваги технічний стан модулів станції, які переважно випрацювали свій строк служби, а також планів щодо розгортання національної орбітальної службової станції нового покоління, підкреслили в "Роскосмосі".

Контекст:

Міжнародна космічна станція – це пілотована орбітальна станція, яку використовують як багатоцільовий космічний дослідницький комплекс. У проєкті беруть участь п'ять космічних агентств: NASA, "Роскосмос", Європейське космічне агентство, Японське агентство аерокосмічних досліджень і Канадське космічне агентство. МКС зібрали на орбіті Землі в 1998–2000 роках. 2 листопада 2000 року на станцію вирушила перша експедиція.

У 2014 році країни – учасниці програми домовилися експлуатувати станцію до 2024 року, але в "Роскосмосе" говорили, що її ресурсу вистачить на чотири додаткові роки.