Росія надає Ірану "безпрецедентну" військову підтримку в обмін на зброю для війни проти України – ЗМІ
За їхньою інформацією, Росія може надати Ірану сучасне військове обладнання та компоненти, зокрема гелікоптери та системи ППО. Навесні іранські пілоти навчалися у Росії польотам на російському винищувачі Су-35, повідомили співрозмовники телеканала. На їхню думку, це може означати, що протягом наступного року РФ постачатиме до Ірану ці літаки.
Росія розраховує на співпрацю з Іраном у розробленні зброї, включно, ймовірно, зі створенням у Росії спільної лінії з виробництва безпілотників, зазначив NBC.
Таке партнерство становить загрозу не тільки для України, а й для сусідів Ірану, зауважило джерело ЗМІ.
Як зазначив телеканал, відносини між двома країнами трансформуються у "повноцінне партнерство у сфері оборони".
9 грудня США ввели санкції проти російських організацій, які причетні до угоди РФ з Іраном щодо БПЛА. Під санкції потрапили Повітряно-космічні сили Росії як бенефіціар російсько-іранської угоди про передавання безпілотників, а також 924-й російський державний центр безпілотної авіації, який скеровував свій персонал до Ірану з метою навчання. Обмеження також ввели проти командування військово-транспортної авіації, яке займалося перекиданням БПЛА з Ірану до Росії.
Контекст:
Росія застосовує в Україні щонайменше два види іранських БПЛА – дрони-камікадзе Shahed-136 і багатоцільові БПЛА Mohajer-6. Росіяни перефарбували Shahed у свої кольори й назвали "Герань-2".
Іран спочатку заперечував постачання дронів російській армії. 5 листопада в МЗС Ірану визнали, що такі доправляння були, але запевнили, що йдеться про "обмежену кількість безпілотників" і постачання "за кілька місяців" до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
7 грудня агентство dpa повідомило, що РФ замовила в Ірану сотні нових ракет і безпілотників. Джерела агентства заявили, що знають, що Іран планує значно збільшити постачання безпілотників і ракет до Росії. Співрозмовник ЗМІ зазначив, що не думає, що їх уже відвантажили, але вони, безперечно, є у списках замовлень росіян.
10 грудня британська розвідка поінформувала, що Іран став головним воєнним "покровителем" Росії. За їхньою інформацією, РФ хоче отримати від Ірану сотні балістичних ракет.