Росія посилює свою присутність внаслідок подій у Білорусі та Нагірному Карабасі – генсек НАТО
Росія розміщує більше військ по сусідству з НАТО, від Крайньої Півночі до Сирії та Лівії, зазначив генсек Альянсу Єнс Столтенберг.
Росія збільшила свою присутність у регіоні. Про це 30 листопада заявив перед зустріччю глав МЗС країн НАТО генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг, його цитує сайт організації.
"Міністри також обговорять нарощування Росією військової потужності навколо Альянсу. Росія модернізує свій ядерний арсенал і розміщує нові ракети. Вона розміщує більше сил на наших околицях, від Крайньої Півночі до Сирії та Лівії. Ми також бачимо посилення російської присутності внаслідок криз у Білорусі та Нагірному Карабасі", – сказав він.
Генсек НАТО зазначив, що на зустрічі дипломати обговорять, що ще має зробити Альянс, "щоб відреагувати на зростання військової активності Росії".
Столтенберг зазначив, що на окремому засіданні за участю представників НАТО будуть присутні глави МЗС України та Грузії "для вирішення проблеми безпеки у Чорноморському регіоні".
Він назвав Україну та Грузію "цінними партнерами" і засвідчив їм свою підтримку.
У Білорусі з 9 серпня не вщухають масові акції протесту тих, хто не згоден із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу на них здобув Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців (він керує країною з 1994 року). Друге місце із 10,1% голосів посіла опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи засвідчували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
У Нагірному Карабасі 27 вересня спалахнув наймасштабніший за останні роки конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію у "масштабній провокації", обстрілі позицій азербайджанської армії та оголосило про початок "стрімкого контрнаступу". Вірменська влада зі свого боку заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовували танки, важку артилерію і авіацію. Повідомляли про загиблих і поранених військовослужбовців і мирних жителів. У ніч на 10 листопада представники Азербайджану, Вірменії та Росії підписали заяву про припинення війни в Карабасі. Згідно із домовленостями, уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі розмістять 1960 російських миротворців.