Росія пропонує Грузії укласти угоду з дияволом. А в угоді з дияволом, як відомо, перемагає диявол – МЗС України
Окрім того, Київ оцінює сповільнення, яке відбувається у Грузії, як сильне сповільнення європейської інтеграції.
"Росія пропонує Грузії укласти угоду з дияволом. А в угоді з дияволом, як відомо, перемагає диявол", – написав Ніколенко.
Він зазначив, що "нормалізація відносин" між країнами відбувається на тлі російської окупації 20% грузинської території, нелегального зміщення кордону й викрадення грузинських громадян. Кремль дістає поступки без відповідальності за те горе, якого він завдав грузинському народу, вважає речник МЗС.
"У 2008 році російські літаки вже прилітали в Грузію, щоб бомбити мирне населення. Зараз вони планують бомбити європейське майбутнє грузинів. Росія не зацікавлена в просуванні Грузії в ЄС і НАТО, її процвітанні й розвитку. Мета Москви – створити умови, за яких прогрес буде неможливим. Доведено на досвіді Білорусі, суверенітет і незалежність якої були поглинуті РФ", – ідеться в повідомленні.
Ніколенко наголосив, що політика зближення з агресором "очікувано не знаходить підтримки" серед частини грузинських політиків і населення й Україна висловлює їм солідарність.
"Ми закликаємо грузинський уряд синхронізувати політику щодо Росії з політикою ЄС, а також утриматися від дій, які відкидають подальший європейський рух Грузії", – додав дипломат.
Контекст:
10 травня президент РФ Володимир Путін підписав укази про скасування візового режиму для громадян Грузії й дозвіл прямого авіасполучення із цією країною з 15 травня. Міністерство закордонних справ Росії також відкликало рекомендацію для росіян утриматися від поїздок до Грузії.
Голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді України Давид Арахамія, коментуючи це рішення, заявив, що жодна країна, яка поважає себе, не співпрацює з Росією. "Браво. Чекаю з нетерпінням новин про заміну ларі на рубль. Нас більше нічого не здивує", – написав він у Facebook.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі 10 травня заявила, що країна має ввести для громадян Росії обмеження на безвізове перебування на строк 90 днів. Вона назвала кроки Кремля "провокацією", яка має компенсувати крах і поразку, яких Росія зазнає у війні з Україною. Також це може бути відповіддю на черговий, уже 11-й пакет санкцій Євросоюзу проти РФ.
У січні, коли голова керівної партії "Грузинська мрія" Іраклій Кобахідзе заявив про можливість відновлення прямого авіасполучення між Росією і Грузією, ЄС і США попередили Грузію про ймовірні санкції. Тоді ж у МЗС України назвали це "обміном реверансами" на тлі безкарних злочинів Росії проти грузинського народу й окупації частини грузинської території.
Державний департамент США 10 травня попередив Грузію про ймовірні санкції в разі відновлення прямих авіаперельотів із Росією. Там наголосили, що "зараз не час поглиблювати відносини з РФ".