Росія провела в ООН неформальне засідання щодо Криму. Постпред Німеччини заявив, що складалося враження, ніби Україна завоювала РФ, а не навпаки
Росія 17 березня провела неформальне засідання Ради Безпеки ООН за формулою Арріа, присвячене ситуації у Криму. У спільній заяві представництва України і низки інших країн при ООН, опублікованій у Facebook, ідеться, що основна мета заходу – "просунути неправдивий наратив" про окупацію Криму і ситуацію з правами людини.
"Сьогоднішній захід мав на меті спотворення уявлення про реальну ситуацію у Криму та слугував лише російським окупаційним інтересам. Якби Росія справді була зацікавлена у покращенні розуміння ситуації у Криму, вона б дозволила представникам ООН, ОБСЄ та Ради Європи негайний та безперешкодний доступ до Криму", – ідеться в повідомленні.
Заяву України підтримали Австралія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Грузія, Естонія, Ірландія, Канада, Латвія, Литва, Нідерланди, Норвегія, Польща, Словаччина, США, Франція, Німеччина та Чехія.
Підписанти також закликали РФ "негайно припинити окупацію, зупинити порушення прав людини, звільнити всіх українських в'язнів, яких вона незаконно утримує, припинити агресію в Україні, поважати власні міжнародні зобов'язання та виконувати зобов'язання, узяті на себе згідно з Мінськими домовленостями".
Як пише видання "Крим.Реалії", постпред Німеччини в ООН Крістоф Гойсґен заявив, що під час засідання "могло скластися враження, що це Україна завоювала Росію, а не навпаки".
Гойсґен зазначив, що російська сторона розповідала, "як прекрасно жити у Криму, як добре все працює, і як прекрасно живуть меншини, і як процвітає Кримський півострів". Він додав, що на засіданні були присутні представники громадянського суспільства, які "діяли за інструкцією".
2014 року, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між ЗСУ з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.