Росія схвалила військовий переворот у М'янмі
Під час недавнього візиту до М'янми міністра оборони РФ Сергія Шойгу сторони ухвалили договір про постачання до М'янми російської зброї – зенітних ракетно-гарматних комплексів "Панцир-С1", комплексів із безпілотними літальними апаратами "Орлан-10Е" та радіолокаційних станцій. Про це 14 лютого повідомило видання The Times.
За інформацією видання, Шойгу був у М'янмі за кілька днів до військового перевороту, він зустрічався з головнокомандувачем збройними силами країни Мін Аун Хлайном, який очолив переворот. Під час зустрічі Шойгу схвалив ідею перевороту, якою з ним поділився генерал Мін Аун Хлайн, повідомили журналістам джерела серед політичних і бізнесових кіл країни.
"Росія як вірний друг завжди підтримувала М'янму у складні часи, особливо протягом останніх чотирьох років", – сказав Мін Аун Хлайн.
Видання пише, що генерал провів щонайменше вісім зустрічей із Шойгу – шість із них у Москві.
За 10 років М'янма витратила $2,4 млрд на зброю, із них $800 млн – на російське озброєння. Найбільше зброї було куплено в Китаї. У день перевороту на вулицях Найп'їдо були російські бронемашини, зазначає The Times.
Військові в М'янмі 1 лютого усунули від влади уряд Аун Сан Су Чжі й затримали інших глав керівної партії "Національна ліга за демократію" й членів уряду. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш висловив стурбованість тим, що сталося в М'янмі. Він назвав переворот серйозним ударом по демократичних реформах у країні. Вашингтон заявив про перегляд санкційного режиму проти М'янми через військовий переворот.
Після перевороту у країні розпочалися протести. У зв'язку з ними влада обмежила роботу Facebook, Instagram, Messenger та деяких серверів WhatsApp. 4 лютого влада М'янми доручила ввести блокування Facebook і його сервісів для "збереження стабільності" у країні.
14 лютого в М'янмі майже повністю вимкнули інтернет.