Росія спрощує виробництво зброї, жертвуючи високоточністю – ГУР МО
За його словами, Україна разом із міжнародними партнерами намагається перекрити канали постачання складників для РФ.
"Ворог це розуміє і наразі намагається провести імпортозаміщення, але ми знаємо, що реальних результатів за цим напрямом досягти їм буде надзвичайно складно, а іноді й неможливо взагалі. У цілому ворог іде на спрощення виробництва зброї. Це дозволяє йому звітувати про кількість виробленого, однак за характеристиками це вже зовсім не та зброя", – наголосив Скібіцький.
Він додав, що спрощення виробництв стосується насамперед високоточного озброєння, і в підсумку воно вже перестає бути високоточним.
"Якщо вони не мають певних комплектуючих західного виробництва, то просто спрощують систему управління, систему навігації тощо. Так, це потужна ракета, але вона не відповідає тим характеристикам, що були на самому початку", – пояснив представник ГУР.
Скібіцький також розповів, що РФ має відчутні проблеми з виробництвом ракет. Якщо раніше в середньому вони на рік виробляли не більше ніж 200 одиниць, залежно від типу, то зараз, наприклад, вони можуть виготовляти чотири ракети "Іскандер" на місяць.
Ракет Х-101 РФ може виробляти 20–30 одиниць на місяць, але все залежить від запасів іноземних складників, яких у Росії залишилося дуже мало, додав він.
Контекст:
За оцінкою української військової розвідки, унаслідок міжнародних санкцій можливості російського військового виробництва значно скоротилися. З початку повномасштабного вторгнення в Україну російські збройові заводи змогли виготовити 240 високоточних крилатих ракет Х-101 і майже 120 крилатих ракет морського базування "Калібр", що становить приблизно 40 нових ракет на місяць, розповідали в ГУР Міноборони України.
У Пентагоні заявляли, що власних "повністю справних" артилерійських боєприпасів і ракет Росії вистачить до початку 2023 року. Наразі окупанти використовують, зокрема, застарілі запаси боєприпасів, а також шукають співробітництва з Іраном і Північною Кореєю, зазначили у США.