Росія у березні скоротить видобування нафти на 500 тис. барелів на добу – міністр енергетики РФ

Росія скоротить видобування нафти на 5%
Фото: depositphotos.com
У березні Росія добровільно скоротить видобування нафти на 500 тис. барелів на добу. Про це повідомив міністр енергетики РФ Олександр Новак 10 лютого. Його цитує "Интерфакс".

"Це сприятиме відновленню ринкових відносин", вважає він.

Новак заявив, що Росія не продаватиме нафти країнам, які "прямо чи опосередковано" дотримуються принципів "цінової стелі". Він додав, що Росія вважає встановлення граничної ціни на її нафту "втручанням у ринкові відносини". На його думку, такі дії можуть призвести до зниження інвестицій у нафтовому секторі.

Bloomberg зазначив, що 500 тис. барелів на день 5% від обсягу видобутку нафти у січні. Агентство наголосило, що це "перший серйозний вплив санкцій на російський ринок нафти".

Водночас через заяву Росії скоротити видобуток нафти в ціні зросла продукція Brent і West Texas Intermediate. Тепер барель нафти цих марок коштує від $80, пише Bloomberg.

Контекст:

На початку грудня 2022 року країни – члени "Групи семи", а також Австралія та ЄС ввели обмеження цін на російську нафту. Вони мають купувати її за ціною $60 за барель або нижче.

Із 5 лютого ці самі країни ввели стелю цін і на російські нафтопродукти. Ідеться про стелю $100 для дизельного палива і $45 для різних мастил.

Через обмеження ціни на сиру нафту Росія втрачає $172 млн щодня, писало Bloomberg із посиланням на звіт Гельсінського центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA). Після того, як обмеження поширили і на нафтопродукти, РФ втрачатиме ще більше $280 млн на день.

Росія є другим за величиною експортером нафти у світі після Саудівської Аравії. Але, за прогнозом Міжнародного енергетичного агентства (IEA), частка Росії на світовому енергетичному ринку до 2030 року скоротиться із 20% до 13%. Отже, Кремль втратить приблизно $1 трлн експортних доходів, зазначила "Русская служба ВВС".