Росія спрямувала у плавання атомний енергоблок, екологи називають його "атомним Титаніком"
Плавуча атомна електростанція "Академік Ломоносов" попрямувала із Санкт-Петербурга до Мурманська, де її буде завантажено ядерним паливом, після чого вона візьме курс на заполярний Певек.
28 квітня в Санкт-Петербурзі спустили на воду атомний плавучий енергетичний блок (ПЕБ) "Академік Ломоносов", який має стати найпівнічнішою атомною електростанцією у світі. Про це повідомила прес-служба "Росатома".
Спорудження ПЕБ вели з 2009 року. Місцем його постійного базування буде населений пункт Певек на Чукотці.
За словами заступника керівника дирекції з будівництва та експлуатації плавучої атомної електростанції Дмитра Алексєєнка, буксирування судна в Певек планують здійснити у два етапи.
"На першому етапі ПЕБ без ядерного палива на борту буде відбуксовано з території Балтійського заводу до причалу "Атомфлота" в Мурманську. Далі, на другому етапі – орієнтовно влітку 2019 року – його, з уже завантаженим ядерним паливом та екіпажем на борту, буде доправлено з Мурманська в морський порт Певека", – зазначив Алексєєнко.
Після введення в експлуатацію, яке заплановано на 2019 рік, ПЕБ замінить Білібінську атомну станцію і Чаунську ТЕЦ, які вже технологічно застаріли, розповіли в російській корпорації.
"ПАТЕС розроблено з великим запасом міцності, який перевищує всі можливі загрози і робить ядерні реактори невразливими для цунамі та інших природних катастроф. Окрім того, ядерні процеси на плавучому енергоблоці відповідають усім вимогам Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) і не становлять загрози навколишньому середовищу", – заявили в "Росатоме".
Захисники навколишнього середовища вважають цей проект небезпечним.
Експерт Greenpeace Ян Гаверкамп в інтерв'ю The Times назвав судно "атомним Титаніком". За його словами, буксирування ядерного реактора Північним Льодовитим океаном стане "вражаючою загрозою" для навколишнього середовища.
Він спростовує твердження росіян про абсолютну безпеку судна, уважаючи, що відсутність самохідності ПЕБ робить його вразливим для північних циклонів.