Росія випробовує свої військові дрони в Казахстані 

У міноборони Казахстану прокоментували падіння дронів
Фото: inform.kz

Країна-агресор Росія випробовує свої військові дрони в Казахстані. Про це під час брифінгу заявив перший заступник міністра оборони Казахстану Султан Камалетдінов, його 5 червня цитує місцеве видання "Курсив"

Посадовець прокоментував падіння безпілотників на території Західно-Казахстанської області. 

"Понад 90% БПЛА, які виявили на території ЗКО, були в межах випробувального полігону 926-го головного льотно-випробувального центру Росії. Вони мають місце, це їхній полігон. Повітряний простір над полігоном використовує випробувальний центр", – повідомив заступник міністра. 

На уточнювальне запитання, хто запустив ці дрони, Камалетдінов заявив, що це Росія.  

"Я ж сказав, що це Російська Федерація, яка запускає й випробовує свої літальні апарати", – додав він. 

Контекст:

У березні в Західно-Казахстанській області (ЗКО) Казахстану (північний захід країни, який межує із країною-агресором Росією) упав російський безпілотник "Герань", який РФ зазвичай використовує для атак проти України. Тоді місцеві ЗМІ писали, що це вже другий випадок 2025 року.