Росія зупинила прокачування газу трубопроводом "Ямал – Європа"

Потоки газу на прикордонному пункті Мальнов упали до нуля

Фото: depositphotos.com
Потоки газу трубопроводом "Ямал – Європа" через компресорну станцію Мальнов на польсько-німецькому кордоні впали до нуля 29 березня, засвідчили дані оператора Gascade. Про це повідомило агентство Reuters із посиланням на німецького газотранспортного оператора Gascade.

Потоки у східному напрямку до Польщі з Німеччини трубопроводом "Ямал – Європа" на прикордонному пункті Мальнов востаннє становили 1 451 155 кВт/год на 13.00 за місцевим часом (11.00 за Гринвічем), але відтоді вони впали до нуля.

Водночас постачання іншими газопроводами, включно з "Північним потоком – 1", триває.

Газопровід "Ямал – Європа" було введено в експлуатацію 1999 року. Він починається в газотранспортному вузлі в Торжку Тверської області й проходить через територію Росії, Білорусі, Польщі та Німеччини. Кінцева західна точка – компресорна станція Мальнов (у районі Франкфурта-на-Одері) поблизу німецько-польського кордону, де він під’єднаний до газопроводу JAGAL. Загальна довжина газопроводу перевищує 2 тис. км.

Контекст:

23 березня президент РФ Володимир Путін заявив про рішення перевести оплату за постачання російського газу до "недружніх" країн у російські рублі. У Кремлі додали, що не постачатимуть газ до країн, які відмовилися платити рублями.

"Недружніми" після введення санкцій проти РФ влада Росії назвала всі країни ЄС, США, Великобританію, Швейцарію, Австралію, Південну Корею, Японію, Сінгапур, Тайвань, Україну та ще низку держав.

Країни "Великої сімки" – США, Японія, Німеччина, Британія, Франція, Італія та Канада – відмовилися платити рублями за газ. Також проти виступили Польща, Словенія та ЄС.