Росіян закликали відмовитися від алкоголю на 42 дні після вакцинації проти коронавірусу
Заступниця голови уряду Російської Федерації Тетяна Голікова 4 грудня на брифінгу закликала громадян Росії, які мають намір вакцинуватися проти COVID-19, не вживати алкоголю 42 дні, повідомила пресслужба уряду.
За її словами, вакцина двоетапна, друге щеплення роблять за 21 день після першого. Тому протягом усіх 42 днів необхідно дотримуватися заходів безпеки.
"[Рекомендовано] утриматися від відвідування місць із великою кількістю людей, дотримуватися маскового режиму і режиму гігієни, мінімізувати контакти, дотримуватися соціальної дистанції, обмежити вжиття алкоголю й ліків, які пригнічують імунну систему", – повідомила Голікова.
Вона підкреслила, що 42 дні триває процес формування повноцінного імунітету проти коронавірусу, незалежно від того, якою вакциною прищеплюють. У цей період важливо не заразитися новою інфекцією, зазначила Голікова.
"Вакцинація – це не тільки захист, але й відповідальність. Ухвалюючи таке рішення, ми маємо цим керуватися", – заявила віцепрем'єрка.
За словами Голікової, на першому етапі можливість зробити щеплення буде надано групам ризику – учителям, медикам, соціальним працівникам, правоохоронцям. Точний перелік пріоритетних категорій затвердить МОЗ РФ.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. У світі ведуть розроблення більше ніж 200 потенційних вакцин проти COVID-19, заявив гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус.
Про реєстрацію першої у світі вакцини проти коронавірусної інфекції – "Супутник V" – президент РФ Володимир Путін заявив 11 серпня. За його словами, вакцина, розроблена в Національному дослідницькому центрі епідеміології та мікробіології імені Миколи Гамалії, ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки.
Керівник наукової експертизи російського проєкту Inbio Ventures Ілля Ясний вважає, що реєстрація російської вакцини проти коронавірусу суперечить науковим та етичним нормам розроблення ліків. Він вказував, що препарат було зареєстровано після випробування на кількох десятках людей, а фінальної стадії клінічних досліджень не проводили. У США заявили, що російську вакцину вважають недопрацьованою.
У 14% волонтерів, щеплених вакциною "Супутник V", під час досліджень виявилися побічні ефекти.
14 жовтня в Росії оголосили про реєстрацію другої вакцини "ЕпіВакКорона".
Президент РФ Володимир Путін 2 грудня доручив наступного тижня розпочати вакцинацію росіян проти коронавірусу. За словами Путіна, найближчим часом у РФ вироблять 2 млн доз вакцини "Супутник V".
За даними оперативного штабу з боротьби з коронавірусом, із початку пандемії в Росії зафіксували 2,4 млн випадків захворювання, 1,8 млн осіб – одужали, 42 тис. – померли. Згідно з інформацією американського Університету Джонса Гопкінса, Росія опинилася на четвертому місці у світі за кількістю хворих.