"Росіян готують до наступної хвилі мобілізації". У мережі обговорюють заклик Telegram-каналу "Солдатские вдовы России" закрити кордони для чоловіків
"Сьогодні проти Росії об'єдналося все світове зло, весь західний світ налаштований проти нас. Або ми, або вони – тут немає іншого вибору. І ми просимо нашого президента Володимира Володимировича Путіна дозволити армії Росії провести масштабну мобілізацію, яка відповідатиме тій ситуації, що склалася на наших кордонах", – ідеться у повідомленні Telegram-каналу.
У Росії десятки мільйонів чоловіків призовного віку, які некорисні, "сидячи вдома, без умілого командування, постачання і спорядження", вказано в заяві.
Мобілізація – це те, що дасть їм змогу врятуватися, пишуть автори тексту.
"Ми просимо нашого президента, нашого верховного головнокомандувача заборонити виїзд чоловіків призовного віку за межі Росії. І ми маємо на це повне моральне право: наші чоловіки загинули, захищаючи і цих чоловіків, але хто захищатиме нас, якщо вони втікатимуть?" – додають ініціатори звернення.
На момент публікації новини повідомлення зібрало десятки тисяч дизлайків.
Російський політтехнолог Аббас Галлямов, який у 2008–2010 роках був одним зі спічрайтерів Путіна, вважає, що спроба у такий спосіб обґрунтувати нову хвилю мобілізації може стати для президента РФ ризикованим кроком.
"Як ми знаємо, першу хвилю мобілізації Путін провів "на прохання міноборони і Генерального штабу". Другу він може організувати на вимогу проєкту, що виник із нізвідки, під пафосною назвою "Солдатские вдовы России". "Вдови" щойно звернулися до нього з відповідним зверненням. Насправді це ризикований крок. Недоброзичливці можуть сказати, що президент Росії боїться робити непопулярні кроки від свого імені і тому ховається за жіночі спідниці", – написав він у Telegram.
Радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко також вважає цей пост підготовкою до продовження мобілізації.
"Росіян готують до наступної хвилі мобілізації. Так у соцмережах з'являються деякі організації, які відкрито закликають Кремль і Путіна оголошувати могилізацію. Однією з таких є канал "Солдатские вдовы России", – заявив він. – Щоправда, цей пост зібрав уже тисячі дизлайків. "Я сама вдова російського військового і тут не все так однозначно" – як то кажуть".
Екснардеп Борислав Береза оцінив такий підхід російської влади до обґрунтування своїх кроків як примітивний і тупий.
"У Кремлі пішли старим шляхом, коли свої ідеї маскують під "прохання трудящих". Так за радянських часів маскували непопулярні рішення. Мовляв, не влада цього хоче, а народ від влади вимагає. Тепер "народ" вимагає масової мобілізації. Тупо і примітивно, але процес пішов", – вважає політик.
Контекст:
21 вересня президент Путін оголосив "часткову" мобілізацію у Росії для поповнення військ, які вторглися в Україну. 28 жовтня міністр оборони РФ Сергій Шойгу доповів Путіну про її завершення.
7 грудня президент РФ заявив, що у продовженні мобілізаційних заходів у РФ "немає потреби". Він уточнив, що 150 тис. мобілізованих росіян перебувають у резерві, ще 150 тис. відправили у зону бойових дій в Україні. Із них, за словами Путіна, лише 77 тис. служать на передовій.
За даними міністра оборони України Олексія Резнікова, на початку січня в Росії планують оголосити воєнний стан, закрити кордони для чоловіків і розпочати нову хвилю мобілізації.
Від початку війни втрати російських окупантів в Україні сягнули, за даними Генштабу ЗСУ, приблизно 107 440 військових убитими. На думку президента України Володимира Зеленського, і 100 тис. загиблих громадян Росії "не змусять Кремль про щось замислитися".