Російські бізнесмени намагаються купити вихід із-під санкцій – ЗМІ
За словами Фріланд, їй телефонували російські бізнесмени й висловлювали невдоволення санкціями. Вони стверджували, що не підтримують війну, але не можуть відверто про це заявити, побоюючись репресій із боку Кремля.
Міністерка повідомила представникам G7, що дістала пропозицію від бізнесменів: передати значну частину підсанкційних активів на допомогу Україні в обмін на зняття санкцій.
За даними видання, вона формально нічого не пропонувала "Великій сімці", але міністри зараз розмірковують над цією ідеєю. У G7, окрім Канади, входять США, Німеччина, Франція, Італія, Великобританія та Японія. Європейська комісія має у "Великій сімці" статус спостерігача.
Контекст:
На початку війни ЄС та його союзники заморозили приблизно $300 млрд валютних резервів Центробанку Росії. 15 березня радник президента України Олег Устенко в ефірі національного телемарафону повідомив, що "ці кошти вже зарезервовані для нас, плюс туди надходитимуть гроші від продажу заарештованого майна російської так званої еліти".
Через санкції на Заході почали заарештовувати активи російських бізнесменів. Наприклад, у Євросоюзі заморозили майно російських бізнесменів на €10 млрд.
5 травня голова Європейської ради Шарль Мішель підтвердив, що ЄС працює над юридичною процедурою конфіскації російських активів. "На мій погляд, це питання справедливості – не лише заморозити активи, а й конфіскувати їх, щоб зробити ці гроші доступними для відновлення України", – наголосив Мішель. Аналогічну процедуру готує Канада.
Генеральний прокурор США Меррік Гарланд 26 квітня заявив, що міністерство юстиції країни підтримає зусилля щодо передання заарештованих активів РФ Україні. Група американських сенаторів подала законопроєкт, який має заблокувати не лише валютні, а й золоті запаси РФ за кордоном.