Російські лікарі запропонували Німеччині створити експертну групу щодо отруєння Навального
Експерти з Росії та Німеччини мають разом перевірити стан російського опозиціонера Олексія Навального, вважає глава Національної медичної палати Росії Леонід Рошаль.
Російські лікарі запропонували колегам із Німеччини створити спільну групу щодо отруєння російського опозиційного політика Олексія Навального, повідомило російське агентство "РИА Новости" 5 вересня з посиланням на главу Національної медичної палати країни Леоніда Рошаля.
Рошаль сказав, що багатьох хвилює доля Навального, тому експерти двох країн мають "розглянути основну причину його стану".
На його думку, мають зібратися токсикологи з Росії та Німеччини та обговорити, отруїли його чи ні.
Якщо Навального справді отруїли, у Росії необхідно порушити кримінальну справу, вважає Рошаль.
Рейсовий літак, на якому Навальний повертався в Москву після поїздки Сибіром, 20 серпня екстрено сів в Омську через імовірне отруєння політика. У команді опозиціонера вважали, що в чай йому підмішали токсичну речовину.
Навальний перебував у токсикореанімації лікарні швидкої медичної допомоги №1 в Омську без свідомості, його під'єднали до апарата штучної вентиляції легенів. Основним діагнозом Навального в російській лікарні назвали порушення обміну речовин.
Спочатку російські медики не відпускали опозиціонера на лікування до Німеччини, проте пізніше дали дозвіл на транспортування – уранці 22 серпня Навального на літаку доправили до берлінської клініки "Шаріте".
24 серпня німецькі лікарі заявили, що Навального отруїли. Клінічні дані вказували на інтоксикацію речовиною із групи інгібіторів холінестерази. 2 вересня у клініці розповіли, що стан Навального, як і раніше, важкий, його під'єднали до апарата штучної вентиляції легенів. Лікарі не відкинули "довгострокових наслідків отруєння".
2 вересня німецький уряд повідомив, що в організмі Навального знайшли сліди речовини, схожої за складом на "Новачок". Біологічний матеріал, відібраний у політика, досліджувала спеціальна лабораторія збройних сил Німеччини. Офіційний Берлін засудив замах на опозиціонера і вимагав від влади Росії пояснень.
Організація із заборони хімічної зброї попередила, що будь-яке отруєння людини нервово-паралітичними речовинами вважатимуть застосуванням хімічної зброї.
4 вересня Державний департамент США висловив "серйозну заклопотаність" у зв'язку з висновками уряду Німеччини про отруєння Навального.
НАТО 4 вересня вимагав від Росії розкрити всю інформацію про програму "Новачок".
У міністерстві закордонних справ РФ сказали, що заяви Німеччини про отруєння Навального не підкріплено фактами.
Колишнього співробітника ГРУ РФ Сергія Скрипаля та його доньку Юлію госпіталізували із симптомами отруєння у британському Солсбері 4 березня 2018 року. Пізніше обидва вийшли із критичного стану. Слідство з'ясувало, що під час замаху використовували розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок".
Речниця МЗС РФ Марія Захарова тоді заявляла, що "Новачок" ніколи не розробляли у РФ. За її словами, його могли створити в країнах Заходу колишні радянські вчені. Президент Росії Володимир Путін стверджував, що такі речовини здатні виробляти приблизно 20 країн світу.