Російські паспорти, видані на окупованій частині України і Грузії, не прийматимуть у Шенгенській зоні

Із російським паспортом, виданим на окупованих територіях, не можна буде їздити до Європи
Фото: EPA
Голова Європейської ради і Європарламент попередньо домовилися не приймати російські проїзні документи, видані в Україні та Грузії. Про це повідомляють на сайті Європейської ради 10 листопада.

У попередньому рішенні йдеться, що російські закордонні паспорти, видані особам, які проживають в окупованих Росією регіонах України або Грузії, не прийматимуть як дійсні проїзні документи для отримання візи або перетину кордонів Шенгенської зони.

"Це рішення є відповіддю на неспровоковану й необґрунтовану воєнну агресію Росії проти України та практику Росії з видавання російських закордонних паспортів жителям окупованих регіонів. Це також є наслідком одностороннього рішення Росії визнати незалежність грузинських територій Абхазії та Південної Осетії у 2008 році", – ідеться у повідомленні.

Рішення спрямоване на встановлення спільного підходу, забезпечення належного функціонування зовнішнього кордону та спільної візової політики, а також гарантування безпеки держав – членів ЄС, зазначає Європейська рада.

Узгоджений текст попередньої домовленості мають затвердити Європейська рада і Європейський парламент перед проходженням офіційної процедури ухвалення.

Контекст:

Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Після цього вона почала видавати там свої паспорти. Приєднання півострова до Російської Федерації не визнають Україна й більшість країн світу.

У квітні 2019 року президент Росії Володимир Путін спростив видавання російських паспортів жителям окупованих Росією Донецької й Луганської областей.

30 вересня 2022 року Путін підписав "договори" про "входження" до складу РФ тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.

Частину Грузії – Південну Осетію й Абхазію – також окупувала Росія із 2008 року. Масове видавання російських паспортів жителям цих грузинських територій розпочали 2002 року після ухвалення нового закону про громадянство РФ, повідомляв "Коммерсантъ".