Російські військові запідозрили Україну в причетності до атак на свої бази в Сирії
Представник Генштабу РФ Олександр Новіков розповів, що безпілотники, які летіли до сирійської авіабази Хмеймім, несли вибухівку, основу для якої виробляють, зокрема, в Україні, на Шосткинському заводі хімреактивів.
Боєприпаси, які несли безпілотні літальні апарати (БПЛА) до двох баз російських військових у Сирії, виробляють у низці держав, зокрема в Україні. Про це журналістам заявив начальник управління будівництва та розвитку БПЛА Генштабу РФ Олександр Новіков, повідомляє "РИА Новости".
За його словами, речовину ТЕН, що перевершує за потужністю гексоген, виробляє Шосткинський завод хімічних реактивів.
ТЕН, за даними російських військових, є основою вибухівки, яку використовували для атаки в Сирії. Новіков зазначив, що ТЕН можна виготовити в кустарних умовах або отримати з боєприпасів.
Генштаб РФ стверджує, що кожен безпілотник, який прямував до авіабази Хмеймім, ніс по десять боєприпасів масою приблизно 400 грамів із металевими кульками, які могли вразити ціль на відстані до 50 метрів.
У ніч з 5-го на 6 січня в Сирії припинили спробу атакувати російські військові об'єкти за допомогою 13 безпілотників. За даними міноборони РФ, 10 БПЛА летіли до російської авіабази Хмеймім, ще три – до пункту матеріально-технічного забезпечення в місті Тартус.
Шість безпілотників було перехоплено засобами радіоелектронної боротьби, інші знищено за допомогою зенітно-ракетних комплексів.
9 січня заступник голови оборонного комітету Ради Федерації РФ Франц Клінцевич висловив упевненість, що до спроби атакувати російську авіабазу в Сирії причетні американські спецслужби.
11 грудня 2017 року президент РФ Володимир Путін наказав почати виведення російських військ із Сирії в пункти постійної дислокації на території РФ. Він заявив, що російські війська і сирійська армія "розгромили найбільш боєздатне угруповання міжнародних терористів".
За даними міністерства оборони РФ, у Сирії залишилися три батальйони військової поліції, центр примирення сторін, пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ Росії в Тартусі й авіаційна група на базі Хмеймім.