Російський академік дорікнув українцям, що вони "не можуть жити без туалетного паперу, хамону й камамберу"
22 листопада російський пропагандистський ЗМІ "MK в Бурятии" опублікував відкритий лист академіка Російської академії наук, колишнього члена Ради Федерації РФ Арнольда Тулохонова до українського вченого – академіка НАН України Леоніда Руденка.
У зверненні стверджують, що лист Тулохонова – відповідь на електронний лист українського вченого.
Тулохонов, заявляючи, що "багато років зберігав добрі професійні стосунки" з Руденком, оприлюднив зміст нібито отриманого від нього листа. Відповідаючи на запитання з оприлюдненого листа, він розповів, що "братство" зникло, коли "три юди в Біловезькій пущі розвалили Радянський Союз", і повторив низку пропагандистських тез, які стосуються війни Росії проти України.
"Тепер про санкції. Ми, сибіряки, звикли жити без особливого достатку. Це у ваших магазинах раніше висіла ковбаса 10 сортів. Не так часто ми їздили і за кордоном. Мій учитель академік В.А. Коптюг у важкі 90-ті роки казав, що росіяни за потреби можуть купити мішок картоплі і цукру, заготовити дрова, самі відремонтувати будь-який прилад і жити далі. Зовсім інші потреби у наших противників, які не можуть жити без туалетного паперу, хамону, камамберу. Тепер ваша черга жити при свічках і палити вогнища", – заявив він серед іншого.
Вчений із РФ повідомив, що має "особистий мотив" для публікації звернення.
"Ваші солдати вимагали за мого полоненого родича 300 тис. руб. і, отримавши цю суму, стратили його й показали все у соцмережах, іншого кастрували, і все це тільки за те, що вони буряти. Чи є після цього прощення вам?" – заявив він.
Тулохонов не навів жодних доказів цього твердження, навіть не назвав імені родича. Також він не пояснив, який стосунок український вчений має до цих звинувачень.
Контекст:
73-річний Тулохонов – географ, був членом Радфеду РФ від Республіки Бурятія з квітня 2013 року до січня 2017 року.
Військові, які походять із Бурятії, у складі військ РФ брали участь у захопленні населених пунктів Київської області, де після деокупації виявили тіла вбитих мирних жителів, зокрема зі зв'язаними руками. Українські військові називали бурятів, імовірно, найжорстокішими серед представників окупаційного контингенту.