Російський фондовий ринок упав, як першого дня війни – ЗМІ
Серед причин опитані виданням експерти називають "вичікувальну позицію на тлі невизначеності перспектив економіки та дивідендної політики". 30 червня індекс Мосбіржі впав на 7,3% після того, як стало відомо про відмову АТ "Газпром" від виплати дивідендів уперше з 1998 року, ідеться у статті.
"Пояснення міністра фінансів РФ Антона Силуанова про те, що відмова від дивідендів була тимчасовою і згодом виплати відновлять, не здалося ринку переконливим, і він і далі сповзав до лютневих мінімумів", – каже аналітик компанії "Ингосстрах-Инвестиции" Віктор Туньов.
"Слідом за газовим експортером від дивідендних виплат цьогоріч відмовилася низка компаній серед "блакитних фішок", і це змусило інвесторів засумніватися в якості управління в найбільших корпораціях", – додає аналітикиня інвестиційної компанії "Фридом Финанс" Наталія Мільчакова.
Також на ринок вплинуло зниження цін на нафту, дедалі більше інвесторів закладають у ціну активів світову рецесію, зазначають експерти.
Вони прогнозують, що "відштовхнутися від дна" біржа якщо зможе, то не раніше від осені. Сьогодні для цього немає передумов, особливо в умовах зниження цін на енергоносії, введення нових санкцій чи "тривожних" новин, таких як дії "Газпрому", вважають експерти.
Контекст:
У відповідь на напад Росії на Україну США, Канада, Євросоюз, Великобританія, Австралія та Японія ввели проти РФ кілька пакетів санкцій.
За даними глобальної бази даних із відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого на РФ наклали понад 7,3 тис. обмежень. Усього з 2014 року, коли РФ окупувала Крим та частину території Донбасу, – понад 10 тис. Тепер Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію та Північну Корею.