Російський "Газпром" заявив, що відремонтовану турбіну "неможливо" повернути на "Північний потік" через санкції
Про це йдеться у заяві, опублікованій у Telegram-каналі "Газпрому" 3 серпня.
"Санкційні режими Канади, ЄС, Великобританії та невідповідність нинішньої ситуації чинним контрактним зобов'язанням із боку Siemens роблять доправлення двигуна 073 на КС "Портова" неможливим", – заявили у "Газпромі".
КС "Портова" у Ленінградській області РФ – це відправна точка газопроводу, зазначила "Медуза". Як заявив у липні заступник голови правління "Газпрому" Віталій Маркелов, газотурбінний двигун із номером 073 було доправлено до Канади для ремонту у грудні минулого року.
Заяву "Газпрому" оприлюднили за кілька годин після того, як канцлер Німеччини Олаф Шольц приїхав на завод Siemens Energy у місті Мюльгайм-на-Рурі оглянути отриману після обслуговування в Канаді турбіну. Він звинуватив Росію у затриманні повернення агрегата. Невиконання Росією контрактів на постачання газу не має жодних технічних причин, констатував Шольц.
Контекст:
У червні 2022 року російський "Газпром" знизив обсяг прокачування газу до Європи через "Північний потік" – до 40% від проєктної потужності. Компанія пояснила це "невчасним поверненням компанією Siemens газоперекачувальних агрегатів із ремонту, виробленням міжремонтного ресурсу та виявленими технічними несправностями двигунів".
Ідеться про турбіну компресорної станції "Портова", яка була на ремонті в Канаді. За інформацією ЗМІ, турбіну доправили у РФ, але вона "застрягла" в Німеччині, оскільки Москва не дає згоди на подальше транспортування.
Президент Росії Володимир Путін 19 липня заявив, що "Газпром" нібито не дістав підтвердження від Канади про передання турбіни. Без неї, сказав глава Кремля, обсяги постачань російського газу "Північним потоком" скоротяться до 30 млн м&³3; на добу.
25 липня "Газпром" оголосив, що зупиняє ще одну турбіну Siemens на компресорній станції "Портова" і постачання газу газопроводом "Північний потік" скорочуються до 20% від потужності трубопроводу, вони становитимуть не більше ніж 33 млн м&³3; на добу. На цьому тлі в Європі різко зросли ціни на газ.