Російський телеведучий Соловйов запропонував нагородити і забезпечити житлом омонівця, який копнув жінку в живіт
Російський телеведучий Володимир Соловйов заступився за петербурзького омонівця, який під час затримання на мітингу вдарив 54-річну Маргариту Юдіну ногою в живіт. Про це він сказав в ефірі шоу "Полный контакт", яке опубліковано на YouTube-каналі "Соловьев Live".
Журналіст заявив, що йдеться про "добре підготовлену провокацію". На його думку, автор відео інциденту, який потрапив в інтернет, навмисно вибрав зручну точку для зйомки.
"Її насправді не б'ють, а відштовхують ногою, впираючись у живіт. До цієї громадяночки і до оператора, який знімав, все більше і більше запитань", – заявив Соловйов.
Він підкреслив також, що постраждала жінка була учасницею "несанкціонованого і забороненого мітингу", а чоловіка, за якого вона заступилася, "затримали не випадково".
Соловйов закликав нагородити всіх співробітників правоохоронних органів, зокрема цього омонівця з Петербурга. "Вирішити питання з підвищенням окладів правоохоронних органів за роботу в таких умовах. Забезпечити їх житлом. Не підтримувати злодіїв і покидьків. Не надавати допомогу різноманітним ЗМІ. Взяти у "Газпром-медіа" гроші і передати їх правоохоронним органам. Проти хлопця закрити розслідування і відкрити розслідування тієї провокації проти нього", – заявив телеведучий.
Юдіну сильно вдарив ногою співробітник поліції 23 січня під час акції протесту на підтримку російського опозиціонера Олексія Навального. Вона підійшла до трьох силовиків, які вели затриманого на акції чоловіка, і запитала: "Навіщо ви його схопили?" Поліцейський відповів: "Із проїжджої частини!" – і сильно штовхнув її ногою в живіт. Юдіна впала на асфальт і закричала. Після появи у ЗМІ відео того, що сталося, в поліції почали перевірку, повідомив сайт управління МВС у Санкт-Петербурзі.
24 січня Telegram-канал Baza повідомив, що за ніч жінці стало гірше, у неї серйозна черепно-мозкова травма. Омонівець, який ударив її, прийшов до неї в лікарню із квітами і попросив вибачення.
23 січня по всій Росії проводили масові акції протесту на підтримку Навального. За оцінкою ЗМІ, мітинги відбулися більше ніж у 100 містах, тільки в Москві на Пушкінській площі зібралося понад 40 тис. осіб, затримали по всій країні більше ніж 3 тис. осіб, видання "ГОРДОН" стежило за подіями онлайн.
17 січня Навальний повернувся в Росію, де його відразу ж затримали у справі "Ів Роше". Ще 2014 року в межах цієї справи опозиціонер дістав 3,5 роки умовно і до 29 грудня 2020-го перебував на випробувальному терміні. Він мав не рідше ніж двічі на місяць приходити на реєстрацію в органи Федеральної служби виконання покарань, проте із серпня до січня пробув на лікуванні та реабілітації в Німеччині. Тепер умовний строк йому можуть замінити на реальний.
18 січня Навального заарештували на 30 діб. Перед тим, як політика відправили під варту, він закликав своїх соратників вийти на мітинг 23 січня.