Роскомнагляд розширив список слів, неприпустимих для вживання у ЗМІ
Співробітники Роскомнагляду склали протокол про адміністративне порушення проти редакції Znak.com за використання ЗМІ слова на літеру "м", що позначає жіночий статевий орган.
Роскомнагляд де-факто розширив список слів, неприпустимих для використання у ЗМІ. Як пише Znak.com, це випливає із протоколу про адміністративне порушення, який відомство склало щодо редакції видання.
Із тексту документа випливає, що російське наглядове відомство тепер може штрафувати видання за використання слова "м...нда".
В адмінпротоколі Роскомнагляд посилається на думку доктора філологічних наук Йосипа Стерніна, який уважає, що до нецензурної лексики "слід однозначно зарахувати п'ять слів", зокрема і слово на літеру "м", яке є вульгарним позначенням жіночого статевого органа.
1 липня 2014 року в Росії набули чинності поправки до закону "Про державну мову", які вводять заборону на використання нецензурної лексики.
Заборонено використання нецензурних слів у засобах масової інформації, під час публічного виконання творів мистецтва на телебаченні, у театрах, кіно, а також на концертах і виставках.
За порушення постанови громадян можуть оштрафувати на суму від 2 тисяч до 2,5 тисяч рублів, посадових осіб – від 4 тисяч до 5 тисяч. Юридичним особам публічний мат обійдеться у 40–50 тисяч рублів ($643–$804). Якщо порушення повторяться, сума штрафу збільшиться.
Спочатку до списку нецензурних слів входило нецензурне позначення чоловічого статевого органа, нецензурне позначення жіночого статевого органа, нецензурне позначення процесу злягання, нецензурне позначення жінки розпусної поведінки та всі похідні від цих слів.
Інші лайливі вислови припустимі у друкованих ЗМІ, що мають вікове обмеження "16+", а також на радіо і телебаченні – після 21.00.
У Роскомнагляді вважають, що заміна букв у нецензурних словах трикрапкою не знімає відповідальності. Однак допустиме формулювання: "Слово на літеру "м".
На думку спеціалістів Інституту російської мови РАН до нецензурних слів не належать непристойні і грубо-просторічні вислови.