"Роскосмос" не зміг запустити з Байконура космічний корабель з екіпажем із трьох осіб
21 березня на космодромі Байконур у Казахстані "Роскосмос" планував запустити ракету-носій "Союз-2.1а" з пілотованим космічним кораблем "Союз МС-25", проте запуск скасували. Трансляцію "Роскосмос" вів у YouTube.
На Міжнародну космічну станцію на "Союз МС-25" мали вирушити російський космонавт Олег Новицький, білоруська космонавтка Марина Василевська й американський астронавт Трейсі Дайсон.
Старт скасували, його мають намір здійснити в інший день.
"РИА Новости" пізніше повідомило, що двигуни ракети "не увімкнулися в належний час".
У "Роскосмосі" зазначили, що наступна спроба старту буде 23 березня.
За даними гендиректора компанії Юрія Борисова, "на завершальному етапі передпускової підготовки сталася позаштатна ситуація, унаслідок чого процедуру старту було перервано". Нібито "причина була у просадці напруги хімічного джерела струму".
Контекст:
Міжнародна космічна станція – це пілотована орбітальна станція, яку використовують як багатоцільовий космічний дослідницький комплекс. У проєкті бере участь п'ять космічних агентств: NASA, "Роскосмос", Європейське космічне агентство, Японське агентство аерокосмічних досліджень і Канадське космічне агентство. МКС зібрали на орбіті Землі в 1998–2000 роках. 2 листопада 2000 року на станцію вирушила перша експедиція.
У 2014 році країни – учасниці програми домовилися експлуатувати станцію до 2024 року.
2024 року США вже успішно доправляли на МКС російських і американських астронавтів.