Розвідка США вважає, що Росія і КНДР "активно просуваються" в переговорах щодо укладання угоди про постачання зброї
Росія і Північна Корея "активно просувають" свої переговори про потенційну угоду щодо зброї, яка забезпечить для РФ значну кількість боєприпасів для різних типів систем озброєння, зокрема артилерії. Про це 30 серпня повідомив CNN, посилаючись на нещодавно оприлюднені дані розвідки США.
Адміністрація президента США Джо Байдена заявила про свою занепокоєність тим, що Росія і КНДР перебувають у розпалі переговорів щодо зброї і що після поїздки міністра оборони Росії Сергія Шойгу до Північної Кореї минулого місяця друга делегація російських офіційних осіб відвідала Пхеньян для подальших обговорень щодо потенційної угоди.
Додатково до другої делегації президент країни-агресора Росії Володимир Путін і лідер Північної Кореї Кім Чен Ин обмінялися листами, у яких "пообіцяли розширити двосторонню співпрацю", за словами координатора зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джона Кірбі.
"Ми, як і раніше, занепокоєні тим, що КНДР і далі розглядає можливість надання військової підтримки російським військовим силам в Україні, і ми маємо нову інформацію, якою ми можемо поділитися сьогодні, що переговори щодо зброї між Росією та КНДР активно просуваються. Після цих переговорів обговорення на високому рівні можуть продовжити протягом найближчих місяців", – сказав Кірбі.
Крім того, США, Великобританія, Південна Корея і Японія 30 серпня у спільній заяві засудили нещодавні випробування балістичних ракет, проведені Північною Кореєю, і переговори між КНДР і Росією про закупівлю зброї. Заяву опубліковано на сайті місії США в ООН.
"Сполучені Штати тепер можуть поділитися тим, що візит Шойгу [до КНДР] був більше, ніж просто фотосесією. Росія використала цей візит у КНДР, щоб переконати Пхеньян продати Росії артилерійські боєприпаси. Відтоді Володимир Путін і Кім Чен Ин обмінялися листами, у яких пообіцяли посилити двосторонню співпрацю", – ідеться в заяві.
У ній зазначено, що переговори Росії з КНДР можуть також охоплювати постачання сировини, яка допоможе оборонно-промисловому комплексу Росії.
"У своїй гонитві за цією зброєю Росія порушуватиме резолюції Ради Безпеки, зокрема резолюції [ООН], за які проголосувала сама Росія. Будь-яка така угода щодо зброї буде серйозним порушенням резолюцій, ухвалених Радою Безпеки одностайно після минулих ядерних випробувань і запусків балістичних ракет КНДР", – ідеться в повідомленні.
Контекст:
КНДР – одна з країн, яка надає Росії військову допомогу у війні проти України.
У січні 2023 року США оприлюднили докази, що Північна Корея постачає зброю РФ. КНДР це заперечує і звинувачує США в "поширенні чуток".
У березні Кірбі заявив, що Росія хоче закупити боєприпаси у КНДР в обмін на продовольство.
Того самого місяця США оголосили про введення санкцій проти громадянина Словаччини Ашота Мкртичева, який координував постачання зброї й супутньої техніки в Росію з Північної Кореї. За даними американської сторони, він взаємодіяв з офіційними особами КНДР, щоб отримати понад 20 видів зброї й боєприпасів для РФ в обмін на комерційний літак, сировину, а також іншу продукцію для Пхеньяна.