Роззброїти КНДР без війни навряд чи вийде – російський військовий експерт Фельгенгауер
Усі можливі санкції проти Північної Кореї вже введено, тож у майбутньому з боку цивілізованих країн можна чекати серйозніших кроків, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" російський військовий експерт Павло Фельгенгауер.
Північна Корея протягом 25 років не відмовляється від свого ядерного потенціалу, тому роззброїти її без застосування сили не вийде. Таку думку висловив у коментарі виданню "ГОРДОН" російський військовий експерт Павло Фельгенгауер.
"Роззброїти КНДР без війни навряд чи вийде. Трамп поки що тільки робить заяви. І з того, і з іншого боку йде пропаганда. І США, і КНДР погрожують одне одному, кажуть якісь негарні слова. Але якихось реальних дій ніхто не робить. Північну Корею вже 25 років намагаються роззброїти, але поки що безуспішно. Підписували різні угоди й договори. В обмін на відмову від ядерної зброї їм обіцяли продовольство й усякі інші "подарунки". Однак результату за великим рахунком поки немає, про що власне і говорить зараз Вашингтон", – підкреслив експерт.
Він акцентував на тому, що всі можливі санкції проти КНДР уже введено.
"Не виключено, що в цей процес втрутиться Китай, якому, схоже, усе це вже набридло. І, можливо, він чинитиме на КНДР якийсь серйозний тиск. Пекін каже, що й так упливає на Північну Корею, але США вважають, що цього недостатньо. А так, усі можливі санкції проти КНДР уже введено. Тому в подальшому можуть бути зроблені й серйозніші кроки. Але поки що використовують дипломатичні канали, ведуть дискусії, лунають погрози. Однак не факт, що за розмовами не відбудуться конкретні дії", – резюмував Фельгенгауер.
18 квітня віце-президент США Майк Пенс після закінчення переговорів із прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе заявив, що США не заспокояться, поки Корейський півострів не стане без'ядерним.
14 квітня телеканал NBC із посиланням на джерело в американській розвідці повідомив, що США готові завдати превентивного удару по Північній Кореї, щоб запобігти черговому випробуванню ядерної зброї Пхеньяном.
У північнокорейському Генеральному штабі заявили, що КНДР може атакувати американські військові бази в Японії, Південній Кореї й резиденцію південнокорейського президента в Сеулі.
17 квітня заступник міністра закордонних справ КНДР Хан Сон Рель заявив, що якщо США почнуть військові дії щодо КНДР, це призведе до "повномасштабної війни".
США перекинули два есмінці ближче до берегів Північної Кореї – кораблі з крилатими ракетами "Томагавк" розміщено за 500 км від імовірного місця ядерних випробувань. Американські військові, які перебувають на японському острові Окінава, уживають заходів на випадок необхідності перехоплення ракет КНДР.