РПЦ запропонувала скасувати декрет Леніна про перехід Росії на григоріанський календар
Росії пора повертатися до юліанського календаря, уважає перший заступник голови синодального відділу із взаємин церкви із суспільством та ЗМІ Московського патріархату Олександр Щипков.
Замість чинного в Росії григоріанського календаря необхідно повернути юліанський, скасувавши декрет Раднаркому, підписаний у 1918 році Володимиром Леніним. Таку думку висловив перший заступник голови синодального відділу із взаємин церкви із суспільством та ЗМІ Московського патріархату Олександр Щипков, повідомляє "РИА Новости".
За його словами, "Росії час повертатися до юліанського календаря, що існував ще за часів Христа".
Щипков нагадав, що Російська православна церква продовжує використовувати юліанський календар у богослужінні, залишаючись "єдиною берегинею традицій".
Юліанський календар було введено 1 січня 45 року до нашої ери імператором Риму Юлієм Цезарем. Його тривалість – 365,25 днів, що приблизно на 11 хвилин довше, ніж сонячний рік. У підсумку за кожні 128 років накопичувався один "зайвий" день, що привело до календарної реформи 1582 року. За вказівкою папи Григорія XIII після 4 жовтня настало 15-те. Сьогодні різниця між календарями становить 13 днів.