Саакашвілі заявив про намір повернутися до Грузії
У відеозверненні грузинської партії "Єдиний національний рух" екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив, що має намір повернутися на батьківщину і разом зі своєю командою поліпшити соціальне становище у країні.
Екс-президент Грузії, колишній губернатор Одеської області і лідер "Руху нових сил" Михайло Саакашвілі заявив про плани повернутися у Грузію. Про це він заявив у відеозверненні, оприлюдненому у Facebook партією "Єдиний національний рух".
Саакашвілі зазначив, що разом зі своєю політичною командою має намір домогтися поліпшення рівня життя у країні.
"Головна проблема Грузії в тому, що країна спустошується. Це реальна загроза. Виправити цю реальну загрозу можна тільки збільшенням економічних можливостей, швидким підвищенням рівня життя населення, зростанням зарплат. Я маю намір особисто зайнятися цим. Зараз вони порушують проти мене справи лише з однією метою – щоб я навіть не думав приїжджати у Грузію. Не дочекаєтеся! Я приїду у Грузію і здійсню всі ці програми разом зі своєю командою. Я не кину мій народ у біді. Я не залишу їх навічно в руках цієї мафії, це має закінчитися. Грузія повинна звільнитися і зітхнути вільно", – зазначив Саакашвілі.
Він заявив, що грузинський політик і бізнесмен Бідзіна Іванішвілі займається знищенням грузинської економіки.
"Мінімальна пенсія у Грузії зросте до 400 ларі, і зробити це дуже просто. Я кажу це як людина, яка підвищила пенсію в 11 разів, і якби в мене був час, підвищив би ще більше", – додав Саакашвілі.
Президентські вибори пройдуть у Грузії восени 2018 року. Чи має намір Саакашвілі брати в них участь, він не повідомив.
Саакашвілі обіймав посаду президента Грузії у 2004–2007 роках, а також із 2008-го до 2013 року. "Єдиний національний рух" – партія, заснована ним.
У травні 2015 року політик набув українського громадянства. У липні 2017 року, коли Саакашвілі перебував у США, президент України Петро Порошенко видав указ про втрату ним громадянства на підставі недостовірних даних, поданих у Держміграційну службу України. Зокрема, Саакашвілі не вказав, що проти нього у Грузії відкрито кримінальні провадження.
Грузія вимагає видавання Саакашвілі, Тбілісі вже передавало в Київ кілька офіційних запитів щодо цього. За словами міністра юстиції країни Теї Цулукіані, Україна відмовила в екстрадиції Саакашвілі у 2014-му і 2015 роках.
За даними грузинської прокуратури, Саакашвілі є обвинуваченим у чотирьох кримінальних провадженнях.