Саакашвілі закликав грузинську опозицію до наступу
Колишній президент Грузії, голова українського Виконавчого комітету реформ Михайло Саакашвілі 23 лютого закликав грузинську опозицію не припиняти протестів. Він опублікував відеозвернення у Facebook.
Саакашвілі засудив затримання силовиками у Тбілісі голови заснованої ним нині опозиційної партії "Єдиний національний рух" Никанора Мелії. "Мелія, я в цьому впевнений, вийде дуже скоро. Ті, хто затримав його і зараз здійснюють насильство над грузинським народом, – вони сядуть дуже надовго", – заявив Саакашвілі.
Він закликав прихильників партії мобілізуватися.
"Наша справа права, і ми обов'язково переможемо. Зараз головне – це мобілізація, розгорнути фронт по всій Грузії, наступ, наступ і ще раз наступ", – додав колишній президент.
"Те, що відбувається у Грузії зараз, – це політична розправа над незгодними. По-іншому назвати арешт голови найбільшої опозиційної сили, яка, незважаючи на всі грубі фальсифікації, взяла третину мандатів у парламенті, не можна", – заявив Саакашвілі.
Він зазначив, що сам не може в'їхати до Грузії через "абсолютно вигадані обвинувачення".
Раніше представники грузинської влади неодноразово звинувачували Саакашвілі у спробах дестабілізувати ситуацію у Грузії.
Мелія проходить у справі про штурм парламенту країни 20 червня 2019 року, його називають одним з організаторів штурму. У червні та липні 2019 року у Тбілісі проводили мітинги з вимогою відставки прем'єра Георгія Гахарії за події 20 червня, коли проти учасників антиросійської акції поліція застосувала сльозогінний газ і гумові кулі.
17 лютого Тбіліський міський суд замінив запобіжний захід щодо Мелії із застави на арешт. Він відмовився виплатити заставу, а парламент, задовольнивши звернення прокуратури, зняв із нього депутатську недоторканність.
18 лютого Гахарія подав у відставку через розбіжності з керівною командою щодо виконання рішення суду про арешт Мелії. Через відставку Гахарії арешт Мелії відклали.
22 лютого парламент Грузії затвердив новий уряд, його очолив Іраклій Гарібашвілі.
Опозиція не ввійшла до новообраного парламенту. Як пише агентство "Новости-Грузия", станом на 23 лютого від мандатів відмовився 51 депутат. Опозиційні партії бойкотували другий тур виборів. Вони вважають, що результати голосування "не відображають волі грузинського народу". Опозиція виходила на масові акції протесту, вимагаючи нових виборів.
У зв'язку з арештом Мелії опозиція оголосила нові акції протесту, пише "Эхо Кавказа".