Сальвадор може стати першою країною, яка визнає біткоіни платіжним засобом

За слова Букеле, 1% ринкової капіталізації біткоіна може збільшити ВВП Сальвадору на 25%
Фото: EPA

У середині червня на розгляд парламенту Сальвадору подадуть законопроєкт про легалізацію біткоіна як платіжного засобу. Про це президент країни Наїб Букеле заявив під час відеоконференції Bitcoin 2021 у Маямі, зазначає агентство Reuters.

У своєму Twitter Букеле зазначив, що біткоін має ринкову капіталізацію в розмірі $680 млрд. За його словами, якщо 1% цих коштів інвестувати в Сальвадор, це збільшить ВВП країни на 25%.

"З іншого боку, у біткоіна буде 10 млн потенційних нових користувачів, і це найдинамічніший спосіб переказу $6 млрд на рік у вигляді грошових переказів", – додав він.

Також президент Сальвадору впевнений, що використання біткоіна дасть змогу щорічно збільшувати кількість коштів, які одержує понад мільйон сімей із низьким доходом, на суму, еквівалентну мільярдам доларів.

BBC підкреслює, що економіка Сальвадору залежить від переказів понад 2 млн працівників. Вони щорічно спрямовують на батьківщину понад $4 млрд, що становить орієнтовно одну п'яту ВВП країни. Перехід на цифрову валюту може дати можливість членам сім'ї уникнути високих податкових зборів, пов'язаних зі щомісячним переказом грошей додому.

Як зазначає CNN, у Сальвадорі зараз основною валютою є американський долар. Якщо у країні узаконять біткоін як платіжний засіб, то Сальвадор стане першою державою на офіційному рівні, яка визнала цю криптовалюту.