Сейсмолог-аматор із Нідерландів передбачив землетрус у Туреччині за кілька днів. Тепер у нього понад 1 млн фоловерів у Twitter
"Рано чи пізно в цьому регіоні (Південно-Центральна Туреччина, Йорданія, Сирія, Ліван) станеться землетрус приблизно з магнітудою 7,5", – ідеться у повідомленні Гугербітса від 3 лютого.
Після землетрусу дослідник 6 лютого оприлюднив твіт зі співчуттями.
"Моє серце співчуває усім, хто постраждав від масштабного землетрусу в Центральній Туреччині. Як я вже говорив раніше, рано чи пізно це станеться в цьому регіоні, як у 115 і 526 роках", – написав він.
Гугербітс стверджує, що таким землетрусам завжди передує "критична планетарна геометрія, як це було у нас 4–5 лютого".
Лише протягом останньої доби на акаунт Гугербітса у Twitter підписалося приблизно 300 тис. осіб, загальна кількість його фоловерів перевищила до вечора 7 лютого 1 млн. Пост із пророцтвом став вірусним, у нього вже понад 23 млн переглядів. Нідерландець попередив підписників про те, що після "передбачення" швидко зростає і кількість фейкових акаунтів, які зареєстрували і ведуть нібито від його імені, і закликав читачів бути уважними.
Видання Newsweek зазначає, що у Гугербітса, ймовірно, немає наукового ступеня – 2015-го року він сам говорив про це, назвавшись ентузіастом. Нідерландець називає себе "дослідником геометричного огляду Сонячної системи", який займається "моніторингом геометрії між небесними тілами, пов'язаної із сейсмічною активністю".
Водночас представник Геологічної служби США (USGS) Вільям Барнгарт у коментарі Newsweek зауважив, що наразі припущення про те, що землетруси трапляються у відповідь на вирівнювання планет або інші явища в Сонячній системі, "не мають загальновизнаної наукової цінності".
Барнгарт заявив, що "ніхто не може точно передбачити місце, силу і час землетрусу". USGS на своєму сайті також стверджує, що точно передбачити час і дату землетрусу неможливо.
Контекст:
6 лютого вночі на південному сході Туреччини та на північному заході Сирії стався землетрус.
Його епіцентр був у турецькій провінції Кахраманмараш, магнітуда становила 7,7. Поштовхи також відчували у сусідніх країнах – Лівані, Ізраїлі, на Кіпрі, у Румунії, Грузії тощо. Удень 6 лютого стався ще один землетрус магнітудою 7,6. Загалом, за даними турецького агентства з надзвичайних ситуацій, було понад 400 підземних поштовхів.
За останніми даними, кількість жертв у Туреччині та Сирії перевищила 7 тис. осіб, десятки тисяч людей дістали поранення.
У посольстві України у Туреччині створено оперативний штаб для допомоги українцям, які могли постраждати під час стихійного лиха.