Семиволос: Можна припустити, що тепер у Сирії ракетні удари навіть по об'єктах росіян будуть здійснювати без попереджень. Просто прилетить ракета, і все
Ізраїль уважає іранські військові об'єкти в Сирії легальними цілями для удару, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.
Не виключено, що в Сирії Ізраїль і США почнуть завдавати ракетних ударів по об'єктах союзників президента країни Башара Асада – Ірану й Росії – без попередження. Таку думку виданню "ГОРДОН" висловив директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос, коментуючи заяву прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху про те, що "Моссад" здобув докази продовження розроблення Іраном ядерної програми.
"Думаю, Трамп (президент США Дональд Трамп. – "ГОРДОН") задоволений. Він одержав серйозну допомогу від Ізраїлю. Ми спостерігаємо взаємовигідне співробітництво Трампа з Нетаньяху: одні визнають Єрусалим, другі – допомагають виявити докази того, що Іран порушує ядерну угоду. Фактично можна припустити, що тепер у Сирії ракетні удари навіть по об'єктах росіян будуть здійснювати без попереджень. Просто прилетить ракета, і все. А вже по об'єктах Асада та іранців – і поготів", – зазначив Семиволос.
За його словами, європейським політикам тепер буде складніше відстояти ядерну угоду з Іраном.
"Ізраїль і далі робитиме те, що й робив. Вони вважають іранські об'єкти в Сирії легальними цілями для удару. І, відповідно, нічого іншого пропонувати не будуть. Це очевидно. Що стосується інформації про ядерну програму Ірану, то це дуже серйозний сигнал. Політичним силам у Європі, які відстоюють ядерну угоду з Тегераном, тепер доведеться докласти чимало зусиль, щоб утримати ситуацію під контролем і зберегти угоду. Ізраїль і раніше заявляв про продовження ядерної програми Ірану. Тобто наявні матеріали ще потрібно верифікувати і підтвердити. Зараз це питання перейде на рівень політичної дискусії у верхніх ешелонах американської та європейської політики. Принаймні будуть спроби перевірити цю інформацію", – резюмував Семиволос.
20 липня 2015 року Рада Безпеки ООН схвалила угоду, спрямовану на обмеження ядерної програми Ірану в обмін на зняття з нього санкцій. Іран гарантував, що відмовиться від ідеї створення ядерної зброї. За 10 років, у разі виконання Іраном умов ядерної угоди, усі обмеження й умови, що містяться в цій резолюції ООН, припинять дію.
У січні 2018 року Трамп заявив, що США можуть вийти з ядерної угоди з Іраном, якщо її недоліків не усунуть.
30 квітня прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху повідомив, що ізраїльській розвідці вдалося отримати 55 тисяч матеріалів із секретного архіву Тегерана, які підтверджують інформацію, що Іран продовжує розробляти військову ядерну програму.
У Білому домі заявили, що вивчають ці дані.
Спікер МЗС Ірану Бахрам Касемі звинуватив Нетаньяху у брехні.