Сенат США попередньо підтримав фінансування України на $12 млрд

У Сенаті США відбулося процедурне голосування за законопроєкт про продовження фінансування федерального уряду

Фото: depositphotos.com

Увечері 27 вересня Сенат США попередньо підтримав законопроєкт про тимчасове фінансування, який передбачає виділення Україні понад $12 млрд, повідомило видання The Washington Post

"Голос Америки" пояснив, що це було перше процедурне голосування за законопроєкт про продовження фінансування федерального уряду. Він має прискорити ухвалення закону після того, як демократи й республіканці внесуть у документ останні правки. Сенат і Палата представників мають остаточно ухвалити закон до опівночі п'ятниці.

Законопроєкт дасть змогу фінансувати уряд США до 16 грудня, що дасть учасникам переговорів більше часу, щоб вирішити свої розбіжності і домовитися про державні витрати на 2023 фінансовий рік.

Документ дасть змогу запобігти так званому шатдауну – вимушеному зупиненню роботи держустанов, яке може розпочатися у суботу.

Окрім того, до законопроєкту входить пакет допомоги Україні у боротьбі з російськими військами, зокрема: 

  • $3 млрд на надання військової допомоги, зокрема навчання, обладнання, озброєння й логістичну підтримку;
  • $1,5 млрд на поповнення запасів американського обладнання, наданого Україні або іноземним країнам, які надали підтримку;
  • $2,8 млрд на продовження військової, розвідувальної та іншої оборонної підтримки.

Додаткові $35 млн спрямують на фінансування реагування на "потенційні ядерні та радіологічні інциденти" в Україні. 

У Конгресу є кілька днів, щоб врегулювати свої розбіжності й передати закон на підпис президенту США Джо Байдену. Палата представників повертається до роботи в середу і може проголосувати за законопроєкт за кілька годин.

Контекст:

Від початку повномасштабного вторгнення Росії США надали Україні військову, гуманітарну та пряму економічну допомогу на $25 млрд.

США надають допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Окрім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у тривалішій перспективі укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї.

Окремо у Сполучених Штатах ухвалили закон про лендліз для України, згідно з яким США зможуть позичати або здавати в оренду засоби захисту Україні та іншим країнам Східної Європи. Амбасадорка України у США Оксана Маркарова пояснила, що для оборонної допомоги Україні міноборони США поки використовує програми безплатного передавання зброї, а лендліз це додатковий інструмент, який застосовуватимуть у разі потреби.