Сенат США схвалив заборону на імпорт урану з Росії. Тепер закон має підписати Байден
30 квітня Сенат США ухвалив законопроєкт про заборону імпорту російського урану у США. Про ухвалення законопроєкту повідомив комітет Сенату з енергетики та природних ресурсів.
"Я роками боровся за те, щоб покласти край залежності Америки від російського ядерного палива. Наші зусилля нарешті окупилися з ухваленням законопроєкту, який раз і назавжди заборонить цей імпорт", – заявив автор законопроєкту сенатор-республіканець Джон Баррассо.
За його словами, у штаті Вайомінг є уран, здатний замінити російський імпорт, і США готові його використати.
Сенатор-демократ Джо Манчин заявив, що Сполученим Штатам як світовій наддержаві не варто допомагати президенту країни-агресора РФ Володимирові Путіну фінансувати його незаконну війну проти України. За словами Манчина, цей закон одночасно вивільняє $2,72 млрд для нарощування внутрішнього виробництва уранового палива.
"Небезпечній залежності Америки від російського збагаченого урану потрібно покласти край – від цього залежить наша національна безпека", – заявив сенатор-республіканець Джим Ріш.
Палата представників схвалила законопроєкт у грудні 2023 року. Він доповнює закон про безпеку ядерного палива, який було внесено до закону про дозвіл на національну оборону США на 2022 фінансовий рік.
Закон, схвалений одностайно, заборонить імпорт російського урану в США за 90 днів після набуття чинності. Він допускає тимчасові відступи до січня 2028 року, написало Bloomberg.
Тепер документ має підписати президент США Джо Байден.
Контекст:
За даними міністерства енергетики США, Росія постачала в США майже чверть збагаченого урану. Це робить її іноземним постачальником №1 для США, зазначило Bloomberg. Ці продажі приносять Росії приблизно $1 млрд, але поповнення цих постачань може виявитися складним завданням і пов'язане з ризиком підвищення вартості збагаченого урану приблизно на 20%, ідеться в аналізі агентства.