Сенат США відклав канікули, щоб ще раз проголосувати за допомогу Україні

Сенат відклав канікули
Фото: depositphotos.com

Сенат США продовжує переговори щодо додаткового запиту Білого дому на суму $106 млрд на національну безпеку, який передбачає $60 млрд військової й гуманітарної допомоги Україні. Про це 14 грудня сказав лідер більшості в Сенаті Чак Шумер, повідомляє C-SPAN.

За його словами, сенатори повернуться наступного тижня, щоб проголосувати за законопроєкт про додаткову допомогу Україні до від'їзду з міста на свята. Він зазначив, що упродовж останніх кількох днів перемовини стосовно способів задля отримання додаткової допомоги щодо національної безпеки не досягли значного прогресу. Шумер підкреслив, що в Сенаті вважають це питання важливим і терміновим.

За словами Шумера, Сенат повернеться до роботи в понеділок.

"Це дасть час перемовникам із Білого дому, демократам і республіканцям Сенату попрацювати упродовж вихідних, щоб спробувати досягти рамкової угоди. Наші колеги-республіканці, які заявили, що ситуація на кордоні є нагальною, не повинні мати проблеми із продовженням роботи наступного тижня. Ми сподіваємося дійти згоди, але, попри все, сенатори мають розуміти, що наступного тижня ми голосуватимемо за додаткову допомогу", – сказав він.

Контекст:

20 жовтня президент США Джо Байден подав запит у Конгрес на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), що зазнав атаки бойовиків терористичної організації ХАМАС 7 жовтня, а також надання коштів на безпеку південного кордону США.

15 листопада Палата представників ухвалила тимчасовий законопроєкт, щоб уникнути шатдауну. Цього самого дня документ без фінансування України та Ізраїлю схвалив Сенат США, а 16 листопада підписав Байден.

6 грудня законопроєкт не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Документ заблокували, оскільки представники Республіканської партії наполягали на посиленні заходів контролю за міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав "політичним шантажем" відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що "ставки надто високі, а наслідки надто значні".