Серед кандидатів на посаду радника з національної безпеки США генерал Петреус. Його поява була б надзвичайно позитивною для України – аналітик Бєлєсков G

Серед кандидатів на посаду радника з національної безпеки США генерал Петреус. Його поява була б надзвичайно позитивною для України – аналітик Бєлєсков
Бєлєсков: Флінн, який пшов у відставку, фактично не був важливим у команді Трампа
Фото: Майдан Закордонних Справ / Facebook

Колишній глава ЦРУ генерал Девід Петреус, який може обійняти посаду радника президента США з національної безпеки, виступає за надання допомоги Україні, повідомив у коментарі виданню "ГОРДОН" аналітик Інституту світової політики Микола Бєлєсков.

Рада національної безпеки США зараз працює в авральному режимі, і відставка однієї людини – радника з безпеки Майкла Флінна – не вплине серйозно на її діяльність. Також не варто очікувати різкої зміни позиції Білого дому щодо Росії і України. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" повідомив аналітик Інституту світової політики Микола Бєлєсков.

"В історії США ще не було такого випадку, щоб радник з національної безпеки втрачав свій пост через три тижні після початку роботи. Тепер постало питання, хто може прийти на зміну Флінну. Один з кандидатів – генерал Девід Петреус. Його поява було б надзвичайно позитивною для України. Він колишній керівник Центрального розвідувального управління і Центрального командування США. Це людина, яка називає речі своїми іменами, оцінюючи позицію Росії, і виступає за надання допомоги Україні", – зазначив співрозмовник.

За його словами, відставка Майкла Флінна не вплине на взаємовідносини США з Україною.

"Американські ЗМІ сьогодні вийшли з заголовками, що ймовірність перезавантаження відносин з Росією зменшиться, оскільки пішов один з її прихильників. Однак три тижні роботи показали, що Флінн фактично не був важливим у команді Трампа. Він не був архітектором процесів, тому його усунення радикально не вплине на політику щодо Росії. Також важко побачити якісь конкретні наслідки для відносин США з Україною", – підкреслив Белесков.

Він вважає, що відставка Флінна допомогла уникнути падіння і без того невеликого рейтингу президента Трампа.

"Команда Трампа в перехідний період діяла хаотично, не було чіткої координації. Як наслідок, відбулася розмова Флінна з послом Росії, де обговорювалося питання санкцій. Флінн цей факт замовчував. А тепер вирішив піти у відставку. Це логічний крок, щоб не зменшувати і без того невелику популярність Трампа", – сказав Бєлєсков.

У січні 2017 року видання The Wall Street Journal повідомило, що розвідслужби розслідували зв'язки Флінна з представниками російської влади. Зокрема, розслідуються телефонні дзвінки Флінна послу Росії в США Сергію Кисляку, зроблені в кінці грудня 2016 року. Відомо, що в день уведення додаткових санкцій щодо Кремля 29 грудня зафіксували п'ять телефонних розмов радника і Кисляка.

Предметом дізнання також є більш ранні контакти радника глави Білого дому з російськими офіційними особами.

10 лютого видання The Washington Post з посиланням на власні джерела повідомило, що Флінн обговорював зняття санкцій з РФ з російським послом Кисляком за місяць до інавгурації Трампа.

13 лютого The Politico писало, що Центральне розвідувальне управління США закрило доступ до секретних даних заступнику Флінну Робіну Таунлі.

Як повідомила прес-служба Білого дому, виконувачем обов'язків радника Трампа з нацбезпеки став генерал у відставці Джозеф Кіт Келлог.